Ředitel FBI z bezpečnostních důvodů doporučuje, abyste si na počítači zakryli webkameru

V červnu jsme vás informovali o tom, že Mark Zuckerberg sdílel fotografii, na které je vidět, že přes webovou kameru a mikrofon na svém laptopu má nalepenou lepicí pásku. Ale někteří jedinci se tomuto bezpečnostnímu opatření vysmívají, přestože i samotný ředitel FBI James Comey doporučuje, aby si všichni lidé chránili své soukromí a webkameru něčím zakrývali.

James Comey na konferenci zabývající se strategickými a mezinárodními studiemi podotkl, že zakrytí webové kamery je jedna z rozumných věcí, kterou by měl udělat každý majitel notebooku. James Comey také prozradil, že pokud navštívíte jakoukoliv vládní kancelář, uvidíte, že na všech počítačích jsou přes kamery taková malá víčka.

img_20160920_085556

Přelepte si kameru neprůhlednou lepicí páskou.

„Existuje několik rozumných věcí, které by měl člověk dělat, a toto je jedna z nich,“ řekl James Comey. „Pokud se podíváte do jakékoliv vládní kanceláře, všichni máme na kamerách v horní části obrazovky malé věcičky na zakrytí. Je to víko, které se zavírá, když kameru zrovna nepotřebujeme použít. A nikdo nás tak přes kameru nesleduje. Je to dobrá věc.“

Jestliže necháte volně spuštěnou webkameru na svém notebooku, riskujete, že se vám do ní nabourají kybernetičtí zločinci. Poté mohou hackeři sledovat vše, co děláte. Ne jednou se stalo, že se hacker naboural do webové kamery uživatelů, natáčel je při intimních chvílích a videa zveřejnil na internetu.

Společnost zabývající se webovou bezpečností Hide my Ass nedávno představila speciální pomůcky, které se dávají na webové kamery jako ochrana před útoky hackerů. A když se nevítaný host nabourá do webové kamery, uvidí pouze obrázek.

Zdroj: 9TO5Mac

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru