Ředitel České televize: Lobbisti v PSP mu zřejmě protlačí nový způsob hospodaření ČT

Na hlavu současného šéfa České televize Petra Dvořáka se po nedávné krizi ohledně objektivity zpravodajství snáší další problém a jeho působení na postu ředitele veřejnoprávní televize tak může být vážně ohroženo. Tentokrát se ale jedná spíš o problémy ekonomického typu a financování České televize. Způsob jejího hospodaření mají do Parlamentu protlačit Dvořákem najatí a placení lobbisté. Někteří zákonodárci mají totiž pocit, že hospodaření ve veřejnoprávním médiu je pochybné a nepřehledné.

Lobbisté

Lobbisté kontaktují poslance

Zájem lobbistů o pozornost u některých zákonodárců potvrdil například i poslanec Koníček, jež je šéfem kontrolního výboru sněmovny a současně je i členem výboru, který má na starosti média. Lobbisty údajně zajímalo, kdo ve sněmovně prosazoval schválení výroční zprávy o hospodaření ČT.

Existuje totiž podezření o neplatnosti uvedených informací ve zprávě. Její neschválení sněmovnou by znamenalo výměnu rady ČT a tím pádem i konec Petra Dvořáka ve funkci jejího šéfa.

Situace v České televizi je zmatená

Situaci v České televizi přesně nerozumějí ani samotní poslanci. Je podle nich nepřehledná a zmatená. Není ani jasné, jak jsou lobbisté, najatí Petrem Dvořákem placeni, veřejnost by se však měla všechno co nejdříve dozvědět. Lobbisté pracující pro firmu Pan Solutions údajně oslovili poslance jak z KSČM, tak i z TOP 09 a ANO.

Dvořák mlčí

Na otázku, proč si ředitel televize najal placené lobbisty, zatím odpověď chybí a Dvořák se k této věci ještě nevyjádřil.

Přitom je známo, že s některými politiky se sešel dokonce sám osobně. Kontaktem s ředitelem televize se netají Martin Komárek ze strany ANO ani Petr Gazdík z TOP 09.

Ten byl s Dvořákem dokonce i na soukromé večeři, což někteří jiní poslanci považují za nevhodné. Jednání na půdě Poslanecké sněmovny je něco jiného, ale soukromé kontakty mezi zákonodárci a představiteli dalších veřejných funkcí mohou být nebezpečné.

Čt

Dvořák si chce zajistit post

Hospodaření České televize je údajně jen jedním z témat, o něž se lobbisti ve sněmovně zajímají. Další věcí je totiž očekávaná volba nových televizních radních, kteří mají být součástí poradního týmu ČT. Dvořák může mít zájem na tom, aby do tohoto týmu zasedli lidé, kteří mu budou loajální.

Zdroj: https://craigpearce.info/lobbying-dirty-side-pr/
          https://www.esctoday.com/68661/eurovision-2014-czech-republic-will-participate-copenhagen/

Zkušený učitel na základní škole, který se zajímá o vše možné i nemožné. Copywriter orientující se na různou tematiku. Spoluvlastník úspěšného webu www.inzahrada.cz a majitel webů www.nasdum.eu,www.nasezahrada.com,www.filmyprokazdeho.eu a dalších. Svými texty snad nikoho neunudím a budou se líbit...

Komentáře

Nahoru