Redefine Meat: evropský trh s masovou alternativou se chystají ovládnout již letos

Redefine Meat: evropský trh s masovou alternativou se chystají ovládnout již letos

Snahy o výrobu alternativních zdrojů bílkovin stále nabírají na síle. Bílkoviny jsou základní složkou potravy, stavební látkou vývoje buněk a také nejžádanější makro živinou. Bílkoviny mohou být živočišného či rostlinného původu. V rámci ekologického smýšlení a pokrokových tendencí dochází k hledání alternativních zdrojů. Gigantické firmy provozující fastfoody se snaží o úplné nahrazení živočišných složek. KFC již začalo provozovat 3D tisk kuřecích nugetek. Burger King také nabízí veganskou alternativu k nerozeznání od skutečného masa. Alternativní masový burger prodává také MANA.  

Dalším hráčem se stává izraelská společnost se chystá produkovat masovou alternativu ve velkém má ambice se do konce roku dostat na evropský trh. Společnost se jmenuje Redefine Meat. Věnují se především produkci alternativě hovězího masa na steaky vyrobených výhradně z rostlinných bílkovin. Aktuálně dodává masovou alternativu do izraelských restaurací. Firma získala investici 29 milionů dolarů, což je v přepočtu 612,7 milionů korun. Finance firma získala z fondů rizikového kapitálu Happiness Capital a Hanaco Ventures. Částku firma vynaloží na výstavbu centrální továrny.

123209496_406105420772691_8014668964919658024_n

Generální ředitel Eščar Bin-Šitrit se snaží, aby společnost změnila své přesvědčení, že lahodné maso nemusí být zvířecího původu. Snaží se, aby z rostlinného masa měli konzumenti stejný zážitek jako při konzumaci pravého steaku. Podobou se rostlinný steak absolutně neliší od živočišné předlohy. V tomto roce již firma začne prodávat linky na 3D tisk masových alternativ. Firma má navázané vztahy s vybranými partnery v Německu, Švýcarsku a v Singapuru.

Zdroj, foto: redefinemeat.com

Zajímá se o tvůrčí psaní a online marketing. Studuje marketingovou komunikaci. Ve volném čase (kterého moc není) spravuje svůj blog - bezkiki.cz. Její život by nebyl kompletní bez rodiny, přátel, smíchu, hudby a dobrého jídla.

Komentáře

Nahoru