Tisková zpráva: Red Hat slaví 10. výročí operačního systému Red Hat Enterprise Linux

Red Hat, Inc. (NYSE: RHT), přední světový poskytovatel open source řešení, slaví 10. výročí svého operačního systému Red Hat Enterprise Linux, který změnil nasazení kritických podnikových aplikací v organizacích po celém světě. Red Hat představil operační systém Red Hat Enterprise Linux v květnu 2002 a přišel s vůbec prvním open source softwarem s modelem předplatného. Zároveň tak Red Hat urychlil využití Linuxu ve firemním prostředí.

Red Hat Enterprise Linux poskytuje řešení reálných problémů i v tom nejnáročnějším firemním prostředí a zvyšuje efektivitu IT infrastruktury. Na Red Hat Enterprise Linux spoléhají firmy z finančního sektoru i státní správy, z telekomunikací, médií, logistiky nebo maloobchodu a mohou si být jisty, že i ty nejtěžší IT výzvy jsou řešené bezpečně a spolehlivě.

„Red Hat děkuje celosvětové linuxové komunitě i všem partnerům. Jsme hrdí na úspěchy Red Hat Enterprise Linux,“ říká Paul Cormier, prezident pro produkty a technologie ve společnosti Red Hat. „Uplynulo deset let a Red Hat dnes umožňuje vytvořit nejmodernější firemní IT prostředí a naše produkty a služby skutečně zlepšují, jak pracujeme a žijeme. Red Hat Enterprise Linux je skvělým příkladem, jak se výjimečná technologie stane průmyslovým standardem.“

Klíčové milníky Red Hat Enterprise Linux:

  • Spuštění programu Red Hat Certified Engineer (RHCE) v roce 1997 – školení IT pracovníků v oblasti Linuxu. Program pomohl rozšířit open source do firem. Red Hat dal zákazníkům přístup k užitečným zdrojům a osvědčenými postupům.
  • Představení operačního systému Red Hat Enterprise Linux v květnu 2002 a zaměření na podnikové IT uživatele.
  • Představení prvního úspěšného open source softwaru s obchodním modelem předplatného. Díky spolehlivosti a stabilitě je Red Hat Enterprise Linux velmi zajímavý pro přední hardwarové a softwarové společnosti.
  • Spojení Red Hat Linux a Fedora Linux Project vytvořilo Fedora Project. Komunitní spolupráce zaměstnanců Red Hat a dobrovolníků byla základem inkubátoru open source technologií pro Red Hat Enterprise Linux.
  • Vývoj 2-20X cena/výkon zvýšil zajímavost pro podnikové zákazníky a přinesl významné úspory nákladů a rekordní výkonnost pro použití ve vysoce výkonných super počítačů a integraci bezpečnostních a virtualizačních technologií.
  • Red Hat Enterprise Linux je přední open source operační systém a má velmi mnoho softwarových i hardwarových certifikací a podporu více než 9000 aplikací, 1400 ISV a více než 3000 certifikovaných hardwarových platforem, od serverů a pracovních stanic po systémy pro ukládání dat až po sálové počítače.

„Red Hat prolomil hranice nejen ve svůj vlastní prospěch, ale ve prospěch celé řady dalších organizací, které nabízí komerční podporu open source produktům,“ říká Al Gillen, programový viceprezident, System Software, IDC. „Zkuste si představit dnešní svět, pokud by Red Hat nepřišel úspěšně s firemní podporou na základě předplatného pro open source produkty.“

Prostřednictvím inovací vyvinutých komunitou a sílou partnerského ekosystému, Red Hat spojuje s technologickými lídry, aby přinesl spolehlivé vysoce výkonná linuxová řešení našich společným zákazníků.

„Roste obliba cloud computingu, což vyžaduje více možností volby a více inovací v datových centrech,“ říká Doug Fisher, viceprezident, Systems Software Division, Intel. „Intel a Red Hat proto spolupracují již řadu let v oblasti Linuxu a otevřené virtualizace, aby na trh uvedly inovativní technologie pro datová centra. Intel gratuluje společnosti Red Hat k 10. výročí Red Hat Enterprise Linux. Těšíme se na naši další spolupráci a inovace v klíčových oblastech, jako jsou otevřené, důvěryhodné a federované cloudy nebo kritické platformy založené na open source softwaru a architektuře společnosti Intel.“

„Již více než 10 let pomáhají společnosti Dell a Red Hat přinést open source standardy a řešení do datových center,“ říká Gerry Hackett, viceprezident, divize Server Platform and Engineering, Dell. „Blahopřejeme společnosti Red Hat k 10. výročí Red Hat Enterprise Linux a těšíme se, že i nadále budeme přinášet zákazníkům společná inovativní řešení, která snižují celkové náklady na vlastnictví a zvyšují návratnost investic.“

„Red Hat změnil způsob, jakým zákazníci kupují software, stal se průkopníkem v oblasti komunitního vývoje produktů a nabídl model předplatného pro open source,“ říká Doug Oathout, viceprezident, divize Alliances and Channel Partner Marketing, Enterprise Group, HP. „Naší poslední společnou novinkou je Red Hat Enterprise Linux na HP ProLiant Gen8. Toto spojení poskytuje bezkonkurenční úroveň škálovatelnosti a výkonu a ukazuje náš odhodlání přinášet inovace a open source řešení.“

„Klíčový operační systém společnosti Red Hat pomohl změnit dynamiku trhu a prokázal, že open source platforma je vhodná i pro firemní prostředí,“ říká Helge Deller, ředitel SAP LinuxLabs, SAP AG. „Cílem SAP je na první pohled jednoduchá věc, aby podniky fungovaly lépe. Klíčovou součástí tohoto cíle je i nabídka flexibilní infrastruktury, která se přizpůsobí potřebám zákazníků. To umožňuje zákazníkům získat maximum ze svých podnikových aplikací, které jsou zásadní pro růst a zisk. SAP byl vždy technologickým lídrem a byl první, kdo nabízel software, ve kterém běžely kritické ERP operace na Linuxu. Ve spolupráci se společností Red Hat pomáháme zákazníkům identifikovat oblasti, kde mohou využít sílu open-source řešení a spolehlivě snížit náklady a zvýšit provozní efektivitu.“

Pohled do budoucnosti

IT ředitelé spoléhají na Red Hat Enterprise Linux jako stavební kámen podnikové architektury, který splňuje jejich současné i budoucí potřeby. Red Hat Enterprise Linux je srdcem mnoha velkých veřejných i soukromých cloudů a je základem nových špičkových cloudových a SaaS aplikací.

Strategické plány společnosti Red Hat se systémem Red Hat Enterprise Linux:

  • Nadále poskytovat vysoce spolehlivý, na funkce bohatý a nákladově efektivní operační systém.
  • Upevnit jako základ otevřených hybridních cloudů, poskytovat jednotné prostředí, které umožní aplikacím snadný přesun mezi on-premise a veřejným cloudem s jednotným vývojem a platformou pro správu, vylepšit multivlastnictví, řízení zdrojů a funkce pro správu kvality služeb.
  • Rozšíření využití Linuxu pro rozmanité typů úloh – tradiční a nové generace, uvnitř i vně podniku, on-premise nebo hybridní – přizpůsobit vysoké zátěži, která vyplývá ze sociálních, big data a mobilních aplikací.

Další zdroje informací

Buďte ve spojení se společností Red Hat

O společnosti Red Hat, Inc.

Red Hat, přední světový poskytovatel open source řešení se sídlem v Raleigh (Severní Karolína), je zařazený do indexu S&P 500 a má po celém světě více než 70 kanceláří. Red Hat poskytuje špičkové technologie za nízkou cenu a propojuje vlastní operační systém Red Hat Enterprise Linux se službami v oblasti cloudu, virtualizace, ukládání dat, správy a architektury zaměřené na služby, včetně Red Hat Enterprise Virtualization a JBoss Enterprise Middleware. Red Hat nabízí zákazníkům z celého světa také podporu, školení a konzultační služby. Více informací získáte na stránce https://www.redhat.com.

Výhledová prohlášení

Tisková zpráva obsahuje „výhledová prohlášení“ podle definice tohoto pojmu v Zákoně o reformě vedení sporů ve věci cenných papírů soukromých firem z roku 1995. Výhledová prohlášení vyjadřují očekávání budoucích událostí na základě určitých předpokladů. Za výhledová prohlášení se považují všechny informace v této tiskové zprávě s výjimkou historických či současných faktů. Skutečné výsledky se mohou zcela lišit od výsledků uvedených v těchto výhledových prohlášeních v důsledku různých faktorů, včetně rizik spojených se zpožděním informačních technologií nebo snížením souvisejících výdajů, dopadů konsolidace v daném odvětví, nejistot a nepříznivých výsledků soudních sporů a souvisejících dohod, integrace akvizic a schopnosti trhu úspěšně reagovat na nové technologie a výrobky, schopnosti firmy účinně konkurovat, neschopnosti firmy adekvátně chránit duševní vlastnictví a možnosti porušení nebo narušení licencí spojenými s duševním vlastnictvím třetích stran, schopnosti průběžně poskytovat a povzbuzovat poptávku po nových produktech a technologických inovacích, rizik spojených se zranitelností dat a informací, neefektivního řízení a kontroly nad růstem společnosti a mezinárodních operací, kolísání směnných kurzů a změn v závislosti na klíčových osobách, ale i dalších faktorů obsažených v naší poslední výroční zprávě na formuláři 10-K (kopie jsou být přístupné prostřednictvím internetových stránek Komise pro burzy a cenné papíry na adrese https://www.sec.gov), včetně těch, které jsou v kapitolách „Rizikové faktory“ a „Diskuze vedení společnosti a analýzy finančních podmínek a výsledků hospodaření“. Dalšími faktory mohou být aktuální předpokládaná výkonnost a výsledky se mohou výrazně lišit v závislosti na obecných faktorech, včetně (bez omezení) stavu trhu a celého průmyslu, růstu, ekonomických a politických podmínek, změn vládní a veřejné politiky a dopadů přírodních katastrof, jako jsou zemětřesení nebo neštěstí podobná událostem v Japonsku. Výhledová prohlášení obsažená v této tiskové zprávě reprezentují výhled Společnosti k datu vydání této tiskové zprávy a tento výhled se může změnit. Společnost může v budoucnu aktualizovat tato výhledová prohlášení a zříká se v takovém případě jakékoli odpovědnosti. Tato výhledová prohlášení nemohou být brána jako výhled Společnosti po datu vydání této tiskové zprávy.

Zdroj: Tisková zpráva

Rádi bychom vám nabídli prostor pro vaše tiskové zprávy. Pokud chcete, abychom o vás dali vědět, případně o vaší slevové akci, pořádané konferenci, novém produktu a podobně, můžete nás kontaktovat na emailovou adresu redakce@objevit.cz.

Komentáře

Nahoru