Dnes vyšlo 15 článků

RECENZE: Sluchátka Arctic P614

Pokud vaše peněženka nepřetýká penězmi, ale přesto byste chtěli stylová a co se týče materiálu a zvuku kvalitní sluchátka – varianta Arctic P614 a P614BT je jako šitá na míru právě vám. Ne každý má rád sluchátka do uší, někdo raději nasadí na hlavu kus něčeho pořádného. K nám do redakce dorazila drátová verze P614, tak se na ně pojďme podívat.

Švýcarská společnost Arctic představila stylově dostupná sluchátka, kterými nepohrdnou ani vyznavači kvalitní hudby. Jedná se o produkty s označením P614 a P614BT. Rozdíly jsou jak už asi tušíte v kabeláži. Jedny propojíte klasickým kabelem s 3,5mm jackem, druhé spárujete skrze nejnovější Bluetooth 4.0. – proto označení BT. Pokud tedy chcete sluchátka bez trčících kabelů a zároveň s výdrží neuvěřitelných 30 hodin, víte jakou variantu máte zvolit. Takových na trhu moc nenajdete.

Bluetooth verze sluchátek vydrží 30 hodin

Bluetooth verze sluchátek vydrží 30 hodin

Díky měkkým náušníkům a koženkovému mostu vám suchátka perfektně padnou na hlavu a celkově působí velmi stylovým dojmem, takže se za ně opravdu nebudete muset stydět, ba naopak – styl “na Otíka” se vrací do módy. Sluchátka i po několika hodinách nošení na hlavě nikde netlačí a není ani důvod je sundávat, proč? Ve sluchátkách je zabudovaný mikrofon, takže vám neunikne žádný hovor a můžete v klidu telefonovat se sluchátky na uších a mobilem v kapse.

Jak je již v dnešní době u lepších sluchátek zvykem, přepínání skladeb a zvyšování hlasitosti se dělá skrze ovládací zařízení na kabelu – a ani Arctic P614 nejsou výjimkou. U sluchátek s bluetooth máte tyto funkce přímo na jednom ze sluchátek.

Vlastní zkušenosti

Sluchátka na hlavě opravdu bezproblémově drží, ať už jenom sedíte, či se pohybujete. Potlačení okolních zvuků je také na super úrovni (samozřejmě záleží na hlasitosti hudby). Ovládací zařízení na drátu funguje skvěle. Jedno kliknutí – přidání či ubrání hlasitosti, dvojklik – následující či předchozí písnička, tato funkce je opravdu skvělá.

Náušníky jsou měkké a dobře drží na uších

Náušníky jsou měkké a dobře drží na uších

Cena, parametry a obsah balení

Cena verze s kabelem se pohybuje okolo 1 000,- a bluetooth verze okolo 2 000,-. Váha s kabelem 190 gramů, bez 142 gramů. Barva sluchátek je stříbrno černá, kabel šedý. Délka přívodního kabelu je 1,2 metru. Odstup signálu od šumu má pěkných 105 dB a impedanci 32 ohmů.

V balení je kromě sluchátek ještě rozdvojka, pytlík na sluchátka a návod

V balení je kromě sluchátek ještě rozdvojka, pytlík na sluchátka a návod

V balení naleznete sluchátka s kabelem (nelze vyjmout ze sluchátek), rozdvojku pro stolní počítače či notebook, stylový černý pytlík na sluchátka a návod.

Závěrečné hodnocení

V poměru cena/výkon/design se tato sluchátka od Švýcarů jeví jako jedna z nejlepších variant, které jsem na českém trhu našel. Pokud tedy chcete sluchátka, která stylově vypadají, jsou cenově dostupná a podávají kvalitní zvuk, neváhejte! Za celou redakci sluchátka můžeme doporučit.

Celá sluchátka jsou laděná do černé a šedé barvy

Celá sluchátka jsou laděná do černé a šedé barvy

Další recenze bude na sluchátka od té samé společnosti, tentokrát ale P311. Sportovní sluchátka vhodná pro běh, jízdu na kole či bruslích. Stay tuned!

“You get in life what you have the courage to ask for" - Oprah Winfrey. That's all the matters.

Komentáře

Nahoru