Dnes vyšlo 1 článků

Red Faction: Armageddon

[raw][hodnoceni][/raw]

Žánr: Akční

[raw][/raw]

Výrobce: Volition
Vydavatel: THQ
Datum vydání: 10 červ. 2011
Jazyky: Angličtina, Francouzština, Němčina, Italština, Polština, Ruština, Španělština

Jedná se o velmi lineární destrukční střílečku. Pakliže se budete divit linearitě, věřte mi, že když děláte donekonečna to samé, tak vás to dlouho bavit nebude. Vejdi do lokace, zabij všechny příšery a oprav cestu do další lokace – to jsou akce, které musíte neustále opakovat a bez kterých by se hra zřejmě neobešla.

Minimální požadavky

OS: Windows® XP nebo novější
Procesor: 2GHz dvou jádrový (Intel Core 2 Duo nebo AMD Athlon™ X2) nebo lepší
RAM: 2GB RAM nebo více
Grapfická karta: 320MB Video RAM, podpora Shader Model 3.0, NVIDIA® GeForce® 88xx series nebo lepší, ATI Radeon™ HD30xx series nebo lepší
DirectX®: 9.0c
Hard disk: 7.5 GB

Recenze: Red Faction: Armageddon – propadák série?

Jestli lze tuto hru nějak krátce popsat, pak se bude dlouze popisovat špatně, jelikož hra je postavena na jednoduchých principech a často upadá k monotónosti.

Kde to vlastně jsem?

V této střílečce se pohybujete vevnitř Marsu, kde chodíte různými tunely a narážíte na skladiště a budovy plné nepřátel – mimozemšťanů a různých mutantů.

Hratelnost:

Jak jsem již v úvodu prozradil, hra příliš nenadchne kvůli jednolitosti a stejným postupům. Abych ale hned hru nezařekl, dá se v ní užít celkem dost zábavy, když si budete chvíli hrát s tzv. „Magnet gun“. Touto zbraní lze téměř vše zničit a zabíjet nepřátele, tak, že je jednoduše pošlete přímo proti betonovému sloupu, nebo na ně schodíte budovu. Vlastě na destrukci je hra stavěná.

Občas narazíte i na nějakého toho bosse, kterého naneštěstí nemůžete zabíjet o zdi a různé předměty – bossové jsou vůči Magnet guně odolní.

Kromě na Magnet gunu můžete ještě narazit na různé laserové pušky, raketomet a podobné zbraně. Vyčnívá zde pak Nano Forge, což je jakési „speciální koště“, se kterým lze ruiny opravit zpět do původní podoby a polohy za doprovodu modré záře. Co se týká leveldesignu, dalo by se říci, že hlavně on zde způsobuje přímačarost, jelikož jeskyně a tunely se zde opakují stále dokola a dokola. A tedy herní náplň je značně monotónní.

Grafika a fyzika:armag1

Pokud lze na hře něco opravdu vypíchnout, bude to fyzika s grafikou. Protože vývojářům zřejmě došlo, že kdyby měli špatný engine, tak už by hra byla opravdu troskou. Jak jsem již říkal, likvidace, ničení a destrukce. Destrukce, ničení a likvidace. A právě proto, musí to ničení nějak vypadat, ne? Fyzika je, jak už to u současných her bývá, je celkem propracovaná a nenarazil jsem tedy na žádné prapodivné chování předmětů. Všechny se chovaly přesně dle známých fyzikálních zákonů „virtuální“ gravitace.

 

Cheaty:

Až dokončíte hru, odemkne se menu s cheaty

V cheat menu, které je k dispozici z pausovací obrazovky, si můžete koupit odemknutí některých věcí:

Odemknutí zbraní:

Napalm Laser: 10,000

Convergence Laser: 8,000

L.E.O. Rocket Launcher: 8,000

L.E.O. Machine Gun: 6,000

Lava Barge Turret: 6,000

Nekonečné náboje:

Singularity Cannon: 5,000

Pulse Grenade: 5,000

XNG-5000: 5,000

Nano Rifle: 5,000

Banshees: 5,000

Arc Welder: 5,000

Charge Launcher: 5,000

Plasma Beam/Mr. Toots: 5,000

Plasma Cannon: 5,000

Assault Rifle: 5,000

Rail Driver: 5,000

Rocket Launcher: 5,000

Shotgun: 5,000

Pistols: 5,000

Vizuální Filtry:

Sketch Mode: 10,000

Night Vision Mode: 8,000

Různé:

Instant Nano Forge (žádný regenerační čas): 10,000

Super Melee: 8,000

Již delší dobu se soustředí na Informační Technologie, mobilní zařízení, hardware celkově a vůbec všechno, co může studenta zajímat.

Komentáře

Nahoru