Dnes vyšlo 15 článků

RECENZE AKINÁTOR: Online hra, která uhodne snad úplně každého

Baví vás televizní show Hádej kdo jsem? Nyní si podobnou hru můžete zahrát na počítači a mobilním telefonu, akorát s tím rozdílem, že to, na koho právě myslíte, bude hádat Akinátor. Tak se totiž jmenuje hra, která vám ukáže, že číst myšlenky není zase až tak složité. Oblafnout ho není opravdu jednoduché, přijde opravdu (skoro) na vše.

Pokud hledáte nějakou hru, která vám zkrátí dlouhé chvíle, tak jste na dobré adrese. Akinátor bude vaším ideálním společníkem! Jedná se o hru na mobilní telefony, v které Akinátor hádá, na koho v danou chvíli myslíte. Věřte tomu nebo ne, ale dosti často se trefí.

Recenze Akinátor

Akinátor, internetový génius, který ví, na koho myslíte

Jednoduché otázky a ještě jednodušší odpovědi

Jak asi taková hra vypadat? Jednoduše. Akinátor se vás bude ptát například na otázky typu:

  • Je vaše postava žena?
  • Je vaše postava skutečná?
  • Je vaše postava slavná?
  • Je vaše postava z České Republiky?
  • Má vaše postava od 20 – 30 let?

A až bude vědět koho máte na mysli, vám bude dávat otázky s přesnými jmény slavných zahraničních a tuzemských osobností a plno dalších. Vy mu na tyto otázky budete odpovídat pomocí 5 tlačítek:

  • ano
  • ne
  • možná
  • asi
  • asi ne

Jak to, že Akinátor vždycky uhádne správnou odpověď?

Hned po první hře si budete klást jednu jedinou otzku – Jak je možné, že Akinátor uhádne jakoukoliv osobu za méně než 20 otázek? Odpověď na otázku vesmíru je naprosto jednoduchá. Akinátor funguje na principu složitého algoritmu, který dokáže podle vašich odpovědí rozklíčovat to, na co doopravdy myslíte. Akinátor navíc používá i program Limule, který pochází z dílny Elokence.com.

“Algoritmus, který používáme je originální. Je to takové malé tajemství,” uvádí tvůrci on-linové hry.

Ve vyjímečných případech si Akinátor nemusí vědět rady. V případě, že se tato situace naskytne, program vás požádá o nahrání postavy, kterou jste měli na mysli včetně fotografie a jména do databáze.

Akinátor je dostupný na počítač i mobilní zařízení

Tak jdeme na to. Nejprve zkuste přemýšlet na nějakou osobností. Doporučuji nikdy nebrat ty, které vás napadnou jako první, protože Akinátora doopravdy neoblbnete. Následně zavítejte na webovou stránku Akinátora, jejíž odkaz naleznete zde. Následně můžete začít a hrát, dokud vás Akinátor nenaštve svou genialitou nebo dokud vy nenaleznete někoho, koho prostě nezná. Pokud s Akinátorem počítáte i do budoucna, doporučujeme stáhnou i mobilní aplikaci, kterou naleznete ve vybraných mobilních storech.

Kde stáhnout hru Akinátor?

appstore kopie2000px-Get_it_on_Google_play.svg (1)

Zdroje: Wired, Ibtimes

Komentáře

Nahoru