Tisková zpráva: Realitní software: ideální řešení pro realitní kanceláře

Pokud podnikáte v realitách, jistě jste se potýkali s výběrem realitního softwaru? Vybrali jste správně? Splňuje všechny vaše požadavky? Ještě vyvstává otázka, zda vůbec nějaký používáte.

Některé realitní kanceláře argumentují vysokou pořizovací cenou či tím, že jsou tyto systémy zbytečné a nabídky stačí zapisovat do tabulky v excelu. Ať už patříte do první či druhé skupiny, vězte, že realitní software zefektivní vaši činnost, ulehčí vám práci a tím vám ušetří čas i peníze.

„Spočítali jsme, že realitní kancelář využitím realitního softwaru v průměru ušetří více jako 500 hodin ročně, což za toto období zajistí úsporu více jak 100 000 Kč na mzdových nákladech realitní kanceláře,“ vysvětluje Vladimír Vaněk, zástupce realitního softwaru Poski REAL.

Jak postupovat při výběru realitního software?

Výběrem realitního software si vybíráte i prostředí pro chod firmy na několik let. Změna systému totiž není jednoduchá. Při výběru spoléhejte na svůj rozum. Prostředí systému vám musí být příjemné, mělo by funkčně ladit vašim představám. Hodnoťte, jak se vám jedná s obchodním zástupcem. Nenechte se ovlivnit nereálnými sliby a vybírejte s ohledem na budoucnost. Položte si otázky jako: má dodavatel s vývojem softwaru dostatečné zkušenosti? Zajistí mi 100% podporu a servis? Rozumí problémům realitních kanceláří? Bude řešení fungovat i za dva roky?

„Nedávno jsme zaznamenali případ krachu jednoho z konkurenčních realitních softwarů, mnoho realitních kanceláří se tak ocitlo v pasti, kdy neměli funkční realitní software (nemohli exportovat) a zároveň nemohli přejít na jiné řešení, protože by museli začít úplně od nuly (přišli by o veškerá data),“ upozorňuje Vladimír Vaněk.

Důležitá je také samozřejmě konečná cena. Při výběru realitního software se nenechte napálit. Některé realitní systémy se prezentují tím, že je možné je pořídit například za částku 300 Kč za měsíc. Až u finální instalace zjistíte, že cena je sice 300 Kč za měsíc, ale jen pro jednoho makléře. Určitě si tedy prostudujte cenovou politiku a také skryté poplatky za různé více náklady.

Dále je důležité sledovat, zda u nabízeného realitního řešení dochází k nějakému vývoji. Realitní trh se neustále vyvíjí, stejně tak internetové technologie. Výrobce realitního softwaru by na to měl reagovat.

Samozřejmostí by měly být pravidelně vydávané nové verze softwaru, což je nutnost i z důvodu aktualizací exportních můstků. Obdobně by se měly vyvíjet i webové stránky – co fungovalo v roce 2012 nemusí fungovat dnes, v poslední době to můžeme vidět například u návštěvnosti z mobilů a tabletů. Počet lidí využívajících tato zařízení neustále roste, což ve svých algoritmech začínají reflektovat i fulltextové vyhledávače. Responzivní verze webu se zkrátka stává nutností. To ostatně potvrzují i samotní výrobci realitních softwaru.

„Tento trend sledujeme již delší dobu, a proto jsme jako jedni z prvních přišli s responzivní verzí realitního softwaru i webových stránek. Současný vývoj jasně ukazuje, že to bylo dobrá volba,“ komentuje Vladimír Vaněk z Poski REALu.

Pár slov o Poski REALu

Poski Real je manažerský řídicí systém pro realitní kanceláře založený na on-line webovém rozhraní. Jedná se o modulový systém s možností konkrétních úprav pro danou realitní kancelář.

Aktuálně vychází nová verze realitního softwaru Poski REAL označená jako 3.1. Kromě aktualizací exportních můstků (což je základ) přináší i celou řadu vylepšení a novinek zpracovaných na základě zpětné vazby uživatelů.

Realitní software Poski REAL vyvíjí společnost Poski.com. Více informací o celém řešení najdete na produktovém webu realitni-system.com.

KONTAKT:

Poski.com s.r.o.

28. října 272/281

709 00 Ostrava-Hulváky

Obchodní zastoupení:

Ing. Vladimír Vaněk

Tel.: +420 775 383 161

Ing. Pavel Žůrek

Tel.: +420 739 300 830

E-mail: info@realitni-system.com

Zdroj: ČTK/Protext

Rádi bychom vám nabídli prostor pro vaše tiskové zprávy. Pokud chcete, abychom o vás dali vědět, případně o vaší slevové akci, pořádané konferenci, novém produktu a podobně, můžete nás kontaktovat na emailovou adresu redakce@objevit.cz.

Komentáře

Nahoru