Dnes vyšlo 15 článků

Rasistické komentáře z Facebooku a Twitteru na billboardech

Rasisté v Brazílii by si měli dávat pozor na to, co píšou na Facebook a Twitter. V rámci nové kampaně se totiž jejich rasistický komentář ze sociální sítě může objevit na billboardu v blízkosti jejich bydliště. Cílem je ukázat lidem, že jejich slova mají skutečný dopad.

Kampaň s názvem „Virtuální rasismus, skutečné důsledky“ využívá tag umístění z Facebooku a Twitteru a podle toho si dohledá, kde autor rasistického komentáře bydlí. V blízkosti následně koupí billboard a umístí na něj daný komentář s rozmazaným jménem a fotkou.

download

„Když jsem přišel domů, smrděl jsem černými,“ píše komentující

Za projektem stojí nezisková organizace Criola, která v Brazílii hájí práva černých žen. Jejich cílem je dokázat, že virtuální šikana může mít dopad v reálném světě.

„Rozmazali jsme jména a fotky autorů, protože nemáme v úmyslu kohokoliv odhalovat. Chceme jen lidi přinutit, aby příště přemýšleli o důsledcích, než napíšou něco rasistického,“ popsala organizace.

outdoor-feiradesantana-lowres

„Kdyby ses umyl, nebyl bys tak černý,“ tvrdí komentující.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru