Dnes vyšlo 15 článků

Rasismus neporušuje zásady Facebooku? Vypadá to tak

Rasismus neporušuje zásady Facebooku? Vypadá to tak

Jistě víte, že máte na Facebooku možnost nahlásit nevhodný obsah. Je to jednoduché. Stačí uvést, co vám vadí a odeslat Facebooku. Ten to posoudí, a pokud se rozhodne, že se opravdu jedná o škodlivý obsah, odstraní ho. Avšak může taky uznat, že nemá cenu nic odstraňovat.

A právě teď se na českém Facebooku objevil takový problém. Facebook si nemyslí, že by stránka Požadujeme beztrestné vystřílení cikánů byla nějak špatná. A tak se rozhodl ji neodstranit.

Když se na stránku podíváte, jistě ihned získáte přesnou představu o tom, o čem je. Vyplývá to už z názvu, profilové fotky, úvodní fotky a samozřejmě i příspěvků. Na stránce dokonce získáte odkaz na petici za „beztrestné zabíjení cikánských bestií“.

veronika-jirku

O tom, že se jedná o rasismus, tedy není co diskutovat. Facebooku se to ale zřejmě nezdá. Veronika Jírů se nad tím v úterý dost podivovala a dala veřejně najevo, co si o reakci Facebooku myslí. Její příspěvek vzbudil pozornost, ozvalo se i několik dalších lidí, kteří stránku nahlásili. Všem se ale dostalo stejné odpovědi:

„Zkontrolovali jsme stránku, kterou jste nahlásili jako obsahující nenávistný jazyk nebo symboly, a zjistili jsme, že neporušuje naše Zásady komunity.“

facebook-pozadujeme-beztrestne

Někteří dodávají, že podobné rasistické stránky bývají obvykle odstraněny až po několika nahlášeních.  Víc reportů prý problém většinou vyřeší. Takže pokud můžete, přidejte se taky a nahlaste stránku Požadujeme beztrestné vystřílení cikánů. Všichni zainteresovaní totiž momentálně doufají, že s velkým počtem nahlášení stránka opravdu zmizí.

Komentáře

Nahoru