Dnes vyšlo 15 článků

Rapidshare má problémy, propustil tři čtvrtiny zaměstnanců

Rapidshare má problémy, propustil tři čtvrtiny zaměstnanců

Služba Rapidshare patřila mezi největší služby poskytování webového úložiště umožňujícího volné sdílení souborů. Nyní musela propustit 75% svých zaměstnanců.

Na tento fakt upozornil švýcarský 20min.ch a informaci potvrdil i CEO společnosti Kurt Sidler. Ze šedesáti zaměstnanců firma propustila 45. Sidler to komentuje tak, že firma byla nucena snížit náklady, nicméně i po snížení stavů funguje dál a má plány do budoucna.

Oblíbenost Rapidshare poněkud klesla po roce 2010, kdy byl zrušen systém odměňování za uploadování populárního obsahu. Po aféře s Megauploadem se ale Rapidshare opět vyšvihnul na pozici největší služby, umožňující nahrávání a volné sdílení souborů.

Patrně pod nátlakem majitelů práv k audiovizuálnímu obsahu začal ale Rapidshare krátce po konci Megauploadu  – v únoru 2012omezovat rychlost stahování neplatícím uživatelům na 30 kb/s. Tento limit byl na podzim téhož roku opět odstraněn, pak ale – zřejmě ve snaze přeměnit se na osobní webové úložiště – bylo omezeno množství dat, stáhnutelného z jednoho účtu, aby se zamezilo hromadnému stahování velkých souborů. Zároveň s tím byl zveřejněn nástroj pro automatickou synchronizaci souborů z účtu na PC.

Transformace se dovršila letos, kdy v březnu RapidShare zavedl limity na kapacitu účtů s limitem 5GB pro neplatící uživatele. Návštěvnost a používanost RapidShare ovšem  klesla zejména po změnách v loňském listopadu, kdy se v žebříčku návštěvnosti propadla ze 150. místa na současné 621.

https://www.dsl.sk/article.php?article=14132

Jsem studentka speciální pedagogiky s velkým zájmem o vše nové a neznámé. Svět IT je pro mě stále velkým dobrodružstvím a nekonečným zdrojem zajímavých poznatků a informací, o které se s vámi prostřednictvím Objevit.cz budu dělit.

Komentáře

Nahoru