Range Rover má prototyp, který lze ovládat na dálku smartphonem

Jaguar Range Rover testuje prototyp sportovního vozu, který lze ovládat pomocí aplikace ve smartphonu. Mělo by to být užitečné hlavně v případě, že auto přejíždí náročným terénem a řidič ho potřebuje vidět spíš zvenku.

range_rover

Pokud jste někdy ovládali mobilem drona nebo nějaké letadýlko či autíčko na dálkové ovládání, bude pro vás ovládání Range Roveru Sport hračkou. Je to totiž dost podobné. V současné době je k dispozici aplikace pouze pro iPhone a s autem komunikuje přes Bluetooth. Ve finální verzi se ale počítá s komunikací přes Wi-Fi, která bude v autě vestavěná.

Zatím je to jen prototyp

Nepředstavujte si, že si teď stáhnete aplikaci a začnete ovládat auto. Tak jednoduše to nefunguje. Zatím je tahle možnost určená opravdu jen k tomu, abyste vyšli ven z auta a zaparkovali, případně přejeli přes nějaký náročný terén. Auto ovládané přes aplikaci nepojede rychleji než 6 km/h a reaguje jen tehdy, když jste od něj vzdálení méně než 10 metrů.

Technologii čeká ještě spousta testování, především kvůli bezpečnosti, avšak Range Rover s ní má velké plány a chce zajít ještě dál. Dokonce chtějí jednou představit auto ovládané kompletně hlasem.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru