Dnes vyšlo 1 článků

Randstad koupil jeden z největších pracovních portálů za 429 milionů dolarů

V oblasti náboru talentovaných lidí se začínají prosazovat různé startupy, přičemž velkého úspěchu se dočkal pracovní portál Monster.com. Pod značkou Monster Worldwide působí ve čtyřiceti zemích světa, a to včetně České republiky, a zaměstnává 50 tisíc pracovníků.

Před několika dny prošla společnost výraznou změnou, neboť ji za 429 milionů dolarů (cca 10,3 miliardy korun) zakoupila kariérní služba Randstad. Transakce by měla proběhnout v hotovosti. Portál si nadále udrží svou značku a bude fungovat jako samostatný subjekt. Hlavním cílem kupujícího je rozšířit služby a diverzifikovat portfolio profesionálních služeb.

Monster

Zdroj: Monster

Značka Monster Worldwide má pod svými křídly také startup Jobr, který zakoupila nedávno. Prostřednictvím něho si mohou uživatelé prohlížet nabídky podobně, jako se uživatelé seznamují na Tinderu.

Portál Monster.com se od konkurenčních pracovních portálů liší tím, že můžete jako zájemce o práci nahrát svůj životopis a motivační dopis, na jejichž základě vám budou zasílány přímé nabídky.

Zdroj: TechCrunch

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru