Dnes vyšlo 15 článků

Ramsey Nasser: Počítačový inženýr, herní návrhář

Ramsey Nasser je počítačový inženýr, návrhář her a pedagog z Libanonu žijící v New Yorku. V současné době učí na různých univerzitách po celém městě a zároveň pracuje jako vývojář software na volné noze na svých vlastních projektech. Má zájem především o kódové vzdělávání a konstrukce programovacích jazyků a programovacích nástrojů.

ramsey.nasser

Jaký hardware používáte?

15″ MacBook Pro z roku 2011. Slouží jako můj jediný počítač. Má 16 GB paměti RAM (což je dohromady více než v každém počítači, co jsem kdy vlastnil). Doma jsem si ze své laptopu s 27″ Cinema Displayem a bezdrátové klávesnice s trackpadem udělal desktop.

Nemám rád, když jsem neustále připojen, takže jsem před několika lety opustil smartphony ve prospěch Motofone F3. Dá se s tím volat, psát a nepřekáží mi to. Miluji jej k smrti! Už pár let neudělali nové, takže sehnat nabíječky nebo dobré baterie je trochu problém, ale podle mě se to blíží dokonalému telefonu.

Místo kabelového připojení k internetu mám doma 4G hot spot. Funguje to skvěle jako domácí Wi-Fi, ale také mi umožňuje zvednout se a pracovat venku, když je pěkné počasí.

V zadní kapse vždycky nosím Moleskine Kraft Brown CAHIER Journal a kuličkové pero. Líbí se mi mít vždy něco k zapisování poznámek nebo pro vizuální brainstorming.

Na focení mám dva foťáky: Canon EOS 500D s objektivem 50mm F1.8 a Canon-1 s různým neautomatickým ostřením objektivů, 50mm F1.4 objektiv je můj oblíbený.

A1 byl fotoaparát mého otce v 80. letech a celé mé dětství bylo zaznamenáno přes jeho čočky. Moje digitální fotografie vypadají mnohem lépe, ale focení na A1 je náročnější a má pro mě jakousi sentimentální hodnotu.

Když neprší, preferuji jízdu na kole nebo na motocyklu. Jezdím na Hondě Nighthawk 750, kterou miluji do posledního kousku. Funguje perfektně a je skoro nezničitelná. Moje první motorka, kterou stále vlastním, je nádherná Honda CB360 potřebujicí ale neustálé opravy.

A co software ?

Dlouhou dobu jsem byl uživatelem Linuxu, ale teď funguji na Mac OS. Weby si prohlížím pomocí prohlížeče Chrome.

Jako textový editor jsem dlouho používal TextMate a dokonce jsem si pro to i udržoval populární Arduino, ale teď jsem na Sublime Textu. Mám rád více kurzorových idiomů a příkazových řádků, ale Sublime Text stále ještě dělá spoustu věcí, které mě obtěžují.

Nejúčinnější nástroj, jaký jsem si kdy vybral, je Notational Velocity. Používám to na poznámky, seznamy úkolů a všechno ostatní. Je to jedna z mála věcí, které jsem se naučil používat každý den a nemám k tomu žádné výhrady.

Na email používám Sparrow a nemám svou poštu na Gmailu. Snažil jsem se najít různé alternativy, ale všechno je buď jako GMail, nebo to není tak dobré. Nikdy Googlu neodpustím, že zničil Sparrow.

Jaké by bylo vaše ideální nastavení?

No, mám pocit, že vše, co doposud existuje, je špatné, takže moje ideální nastavení by obnášelo přepsání veškerých operačních systémů a aplikací úplně od nuly.

Nevadil by mi laptop s displejem retina a SSD úložným prostorem. Delší životnost baterií bych rovněž uvítal. Téměř nikdy jsem s sebou nenosil nabíječku, protože jsou tak objemné. A mít dobrou sadu reproduktorů nebo sluchátek by taky nebylo špatné, ale neřeknu vám, které by to byly.

Jo, a ještě černé BMW R75/ 5 v bezvadném stavu, prosím.

Zdroj: https://ramsey.nasser.usesthis.com/

Zkušený učitel na základní škole, který se zajímá o vše možné i nemožné. Copywriter orientující se na různou tematiku. Spoluvlastník úspěšného webu www.inzahrada.cz a majitel webů www.nasdum.eu,www.nasezahrada.com,www.filmyprokazdeho.eu a dalších. Svými texty snad nikoho neunudím a budou se líbit...

Komentáře

Nahoru