Dnes vyšlo 15 článků

Rakvím odzvonilo! Italský projekt přišel s revolučními organickými kapslemi!

Rakvím odzvonilo! Italský projekt přišel s revolučními organickými kapslemi!

Co si budeme povídat, rakev v nás nevyvolává moc dobré pocity. Krabice kvůli které se pokácí strom, aby mohl být následně upraven a zahrabán do země. Italští designéři přišli s revoluční myšlenkou pohřbívání do organických lusků, kde bude nebožtík umístěn a nad nimž se zasadí strom. Za pár let si tak možná své zesnulé nebudeme připomínat náhrobkem, ale například rozkvetlou lípou.

Projekt s názvem Capsula Mundi má na svědomí italské designérské duo Anna Citelli a Raoul Bretzel. Tělo umístěné v organické kapsli bude fungovat jako zdroj živin pro zasazené semínko. Příroda již udělá své a za několik let může zesnulou osobu připomínat statný strom. Na výběr je hned několik druhů, které si na webu projektu můžete vybrat podle polohy, kde mají ostatky být uloženy.

Mrtvé tělo je uloženo do lusku v embryonální poloze, která připomíná počaté dítě v těle matky. Není se čemu divit, že představa vzpomínkových lesů si získává čím dál více podporovatelů.

Bohužel v současné době italská legislativa podobné pohřbívání zakazuje a celý projekt se tak neobejde bez několika let příprav. O tomto alternativním způsobu pohřbení informuje řada publikací a televizí. Designéři objíždějí také se svou novinkou množství festivalů a prezentují lidem, jak by to vše fungovalo.

Musíme se přiznat, že i nám se projekt zalíbil a dává větší smysl a klid ve vzpomínkách na zesnulého než umělá urna nebo pozlacená rakev. Doufejme, že se tvůrcům podaří tuto revoluci prosadit a my či případně naše děti se budeme moc “dívat ze zdola na koruny stromů”.

Facebooková stránka projektu zde.

Zdroj: facebook.com, capsulamundi.itelectropiknik.cz

Student vyšší odborné školy sociálně právní. Fanoušek asijské kultury, české historie a italské kuchyně. Člověk, který se snaží psaním přenášet dobrou náladu.

Komentáře

Nahoru