Rakouský designer navrhl vychytávku, která má pomoci od závislosti na smartphonech

Závislost na mobilních telefonech, internetu či sociálních sítích je hodně diskutované téma. Smartphone je dnes neodmyslitelnou součástí každé osobnosti a přestože závislost nemusí propuknout u každého, jistě i vy jste se alespoň jednou bez svého telefonu cítili jak bez ruky. Rakouský designer Klemens Schillinger příští rok na trh uvede svou “náhražku smartphonu”, která má pomoci právě s těmito pocity.

Vychytávka má takovou váhu a tvar, aby navozovala pocit skutečného telefonu. Série nových produktů obsahuje pět různých druhů “telefonů”, které v sobě mají zabudované tzv. relaxační korálky. Ty mají pomoci s odreagováním a s nervozitou způsobenou závislostí.

Relax pro vaše prsty

Designer Schillinger jim ale propůjčil i jiné vlastnosti. Korálky jsou umístěny tak, aby dokázali simulovat činnosti typické pro práci se smartpnonem jako jsou psaní, zooming či swiping.

“Scrolling po kamenných korálcích je jako malá masáž pro vaše prsty a navozuje uspokojující pocit,” uvedl designer Schillinger pro Tech Insider. Náhražky telefonů plánuje dát do prodeje v nejbližší době.

Od svých produktů si především slibuje, že uživatelům pomohou od symptomů závislosti tím, že budou moci mít stále v ruce něco, co telefon připomíná jak svým designem tak i pocitově.

Závislost na mobilních telefonech vzrůstá

Závislost na mobilních telefonech je v poslední době bohužel na vzestupu. Podle statistik vydaných v první polovině tohoto roku každý z nás v průměru stráví minimálně hodinu denně “přilepený” ke svému smartphonu. Nezní to ještě tak hrozně, že?

Ale data ke statistice byla sbírána po celém světě, i v zemích, kde moderní technologie nejsou přístupné každému. Pokud se zaměříme na jednotlivé země, čísla rapidně stoupají. Například v Brazílii u telefonu průměrný člověk tráví až pět hodin denně!

Co vy? Máte také známého, který se neodlepí od telefonu a potřeboval by tuto novou vychytávku?

substitute phones 1

Zdroje: Tech Insider, Bussines Insider

 

Vystudovala humanitní studia na UK. Kávoholik, cestovatelka a spolumajitelka Kavárny Kočičí v Karlíně. Ve volném čase zpívá s kapelou a hraje v divadle. Miluje knihy, nesnáší kukuřici a její životní sen je trvale žít na Islandu.

Komentáře

Nahoru