Radši se nechala postřelit, než aby se vzdala svého telefonu

Radši se nechala postřelit, než aby se vzdala svého telefonu

V dnešní době je to přece úplně normální. Bez svých chytrých zařízení, která nosíme věčně u sebe, bychom rozhodně nemohli žít. A to doslova. Abychom nebyli bez nich, necháme se radši klidně zastřelit. Třeba jako jedna žena z Houstonu.

Nikdo z nás neví, jak bychom reagovali, kdybychom se setkali s ozbrojeným lupičem. Devětadvacetiletá žena však raději riskovala zastřelení, než aby se vzdala svého Samsungu. To asi není tak úplně běžné rozhodnutí.

Osudnými se jí staly odpadky

Žena, která byla pro mediální účely pojmenována Courtney, šla ve čtvrtek okolo osmé hodiny večer vyhodit odpadky. Chtěla se normálně vrátit do domu svého přítele, jenže než tam stačila dojít, zahnal ji do kouta ozbrojený muž.

Courtney vzpomíná, že chtěl její telefon. Ona mu ale řekla, že mu ho nedá. Chtěl ji zastřelit, a tak dala ruce nad hlavu, přikrčila se k zemi a přímo před dveřmi domu svého přítele čekala na nejhorší. Prosila, ať nestřílí. Jenže stejně střelil.

Na jednu stranu to nechápe, na druhou věří, že udělala správnou věc

Měla jediné štěstí, že netrefil. Kulka jí jen škrábla o hlavu a nezpůsobila žádné vážnější zranění. Výstřel pak přivolal jejího přítele, který celou situaci zachránil. Zloděj utekl a Courtney byla převezena do nemocnice, kde jí lékaři ránu na hlavě sešili.

„Mále jsem přišla o život kvůli telefonu za 700 dolarů,” řekla pak Courtney. “Já to nechápu.”

Stejně tak to nechápe téměř nikdo, kdo se o příběhu dozvěděl. Courtney ale přesto věří, že udělala správnou věc. Kolik z vás by to udělalo také?

Zdroj: Khou.com

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru