Qwiki, předčí nový druh vyhledávače Google a stane se vizí budoucnosti?

Qwiki, předčí nový druh vyhledávače Google a stane se vizí budoucnosti?

Mezi internetovými vyhledávači, je velmi těžké se prosadit, zvláště kvůli obrovským projektům jako je Google, Yahoo nebo třeba Bing. Tudíž by případná investice do nového konkurence-schopného produktu byla obrovská. Ovšem před několika měsíci se objevil nový vyhledávač. Projekt s názvem Qwiki vyzkoušel jinou cestu než ostatní, tato cesta spočívá v úplně novém způsobu vyhledávání informací. Na vyhledávači totiž nevyhledáváte webové stránky a dokumenty, ale interaktivní informační videa, ty jsou doprovázeny slovním výkladem.

Qwiki je zatím v testovací fázi, ovšem už teď nabídne obrovské množství informací, formou interaktivních video prezentací.

Novinkou je také interaktivní zpravodajství, stejnou formou jako při vyhledávání informací se tak dozvíme i nejaktuálnější světové události. Celý projekt je lokalizován anglicky, včetně mluveného komentáře. Ovšem není problém mu porozumět, je totiž dobře namluven a s porozuměním nebudou mít problém ani mírně pokročilí studenti angličtiny. Otázkou samozřejmě je, zda by se dal vyhledávač opravdu reálně používat. Panuje názor, že by tato služba mohla předčit současné vyhledávače, zvláště při vyhledávání informací.

Systém totiž jednoduše odfiltruje veškeré zbytečné věci jako MFA nebo E-shopy a místo nich nabídne relevantní a hlavně zajímavější informace. Zajímavé by jistě byla integrace Wikipedie, vyhledávače zboží a e-shopů a vyhledávače diskuzních fór. Při zajištění těchto pilířů, by se tento hybridní vyhledávač mohl stát konkurenčním produktem současných jedniček na trhu.

Zatím je to však testovací produkt, který nám však ukázal, že i v dnešní době je možné konkurovat velikánům a to cestou nových způsobů vyhledávání a interaktivnosti celého systému.

Myslíte, že tento nový vyhledávač uspěje ?

Student informačních technologií a ekonomiky. Mezi jeho největší záliby v IT patří mobilní technologie, weby a jejich samozřejmě i jejich správa.

Komentáře

Nahoru