Qualtrics: Nesouhlasili s nabídkou na prodej, jejich hodnota pak vzrostla o polovinu

Qualtrics: Nesouhlasili s nabídkou na prodej, jejich hodnota pak vzrostla o polovinu

Společnost Qualtrics doprovází celkem zajímavá historie. V roce 2012 dostala nabídku, která se neodmítá. Vtipné je, že ji odmítli a udělali tak dobře. Proč? Chtěli Qualtrics koupit za půl miliardy dolarů, firma nesouhlasila. Nyní je hodnota firmy dvojnásobná.

Jak byste zareagovali, kdybyste podnikali několik let a někdo vám po čase nabídl půl miliardy? Přijali byste částku, která vás po všech stránkách? Nebo byste si firmu nechali? Před takovým rozhodnutím stál v roce 2012 startup Qualtrics. Na rozhodování nebyli sami. Pomohl jim investor Sequoia Capital Mike Moritz. Jak se rozhodli? Nesouhlasili. 

Hodnota za dva roky vzrostla o polovinu

Dle posledního vývoje se nejednalo o špatné rozhodnutí. Qualtrics totiž před nedávnem obdržel zajímavou investici o velikosti 150 milionů dolarů. Nyní dokonce celková hodnota společnosti činí jednu miliardu, což ukazuje, že za poslední dva roky vzrostla o polovinu.

A co to je vlastně je Qualtrics? Společnost, která se specializuje na online průzkumy mezi zákazníky a zaměstnanci především u velkých komerčních organizací. Začátek této firmy se datuje od roku 2002, kdy se jednalo především o nástroj, přes který mohli efektivně provádět online ankety výzkumníci provozující psychologické experimenty na univerzitách. Na tom si vlastně Qualtrics postavil celý svůj úspěch…

Jak to vypadá s firmou nyní?

A jak to vypadá se společností nyní? Šéf firmy Ryan Smith na vše hledí dosti optimisticky. Vždyť přece mezi klienty jeho firmy patří například MasterCard nebo Southwest Air či Weather Channel. Firma také vykazuje příjmy kolem 100 milionů dolarů ročně a pochopitelně se chystá další růst! Takže se máme na co těšit!

Zdroj: Qualtrics

Pokud může nějak pomoct ke krásné a inspirativní budoucnosti, tak tím, že o ni bude psát.

Komentáře

Nahoru