Pyroterra: Strach z ohně má jen ten, kdo není dostatečně připraven (1/4)

Jsou mladí, talentovaní a jsou to Češi. Pro to, co dělají, jsou doslova zapálení. Živí je umění, Dostali se dokonce až do semifinále světoznámé soutěže pro talenty  Britain’s Got Talent. Je jich 16. A říkají si Pyroterra.  A protože nemáme možnost zpovídat všech 16 osob, tak jsem v rámci diskriminace mužů vyzpovídal hlavně Pavlu Žákovou. To proto, že měla největší… talent. A pak jsme si pozvali dalšího člena. Adama Šťastného. Oba nám společně poví, jaké to je se živit uměním.

Ahojte kluku a dívko :-). Kolik členek má Pyroterra? Nebo je Pavla jedinou ženou mezi samými chlapy?

P: Ahoj Michale, naštěstí sama nejsem. Síly jsou u nás vyrovnané. Ze zmiňovaného počtu šestnácti členů máme 7 holek a 9 kluků. Nebylo tomu tak ale vždy. Dlouho jsme bojovali právě s nedostatkem dívek. Naše práce není pro princezny, ale jako princezna dívka musí vypadat, takže to není úplně jednoduché.

A: Dále máme celou řadu externistů, se kterými spolupracujeme na větších projektech a ve vytížených termínech, takže se kolem nás pohybuje lidí ještě mnohem více.

Mohla bys nám vyjmenovat jména všech členů a říci, co kdo dělal předtím a nebo jak se do Pyroterry dostal?

P: Asi to raději pojmeme obecněji. Na kompletní výčet je nás trochu moc. Pokud máte zájem se na všechny podívat, navštivte osobní profily na našich stránkách. A jak se k nám všichni dostali? V první etapě se členové scházeli z nejrůznějších profesí i koutů světa. Z té doby nám zůstali stavaři, ekonomové, elektrotechnici i marketéři. Tedy lidé, kteří dnes určují směr, kudy půjde Pyroterra dál a někteří z nich ještě vystupují. Dnes už nábor umělců probíhá jinak, většina zájemců má kvalitní pohybovou průpravu.

A: Nutno dodat, že zhruba polovina členů stále studuje střední nebo vysokou školu. Průměrný věk se pohybuje kolem dvaadvaceti let.

Pyroterra_Fireshow_013

Tým Pyroterry je složen z lidí okolo 22 let, holky musí vypadat jako princezny

Kdo vlastně toto sdružení umělců založil?

P: Adam je jedním ze tří zakladatelů Pyroterry, takže to bude otázka spíše na něj.

A: Začalo to před sedmi lety, kdy jsem se začal scházet se dvěma kamarády za účelem natrénovat vystoupení s ohněm. Původně jsme se věnovali scénickému šermu a lezení po skalách. Ale každý z nás měl trochu jiné zájmy a už jsme se tak často nevídali. Tak nás napadlo dát dohromady něco společně. Něco, co budou lidé obdivovat a my se u toho budeme bavit. A co nakonec vzniklo z pouhé zábavy, čtete právě teď :-)

Pavlo, teď jeden dotaz přímo na tebe. Jak ty ses dostala do Pyroterry? Byl již někdo z tvých kamarádů členem anebo tě oslovil někdo ze zakládajících členů? Pověz nám to prosím :-).

P: Přišla jsem do skupiny přes kamarádku, která tehdy začala tréninky Pyroterry navštěvovat. Do té doby jsem pracovala jako investiční konzultant, měla jsem svůj obchod a podílela se na vzniku dalších podnikatelských projektů, což korespondovalo s mojí vystudovanou školou. No a také jsem uměla prodávat luxusní věci a to trvá. Právě potenciál Pyroterry mě hnal dopředu v přesvědčení, že ji dokážu vytáhnout na tu nejvyšší úroveň. To byl motor, kvůli kterému jsem se rozhodla v Pyroteře zůstat a věnovat se jí naplno.

Kdy jste začali vystupovat společně? Respektive – kdy vás napadlo spojit síly a začít vystupovat pod uměleckým jménem skupiny Pyroterra?

A: Jak jsem již zmínil, naším cílem bylo od začátku vystupovat pro diváky, dělat, co nás baví, a častěji se vídat. Nejspíš tedy za vznikem naší skupiny stály ty šermířské a divadelní základy. Postupem času se k nám přidali další nadšenci, až jsme se rozrostli na pořádně velkou rodinu.

20111113_Elements-CSMTSemifinale-II_017

Pyroterra je jedna velká rodina umělců

Jak vznikal název vaší skupiny a co vlastně znamená? Je jasné, že to souvisí už podle názvu tak nějak s ohněm, ale určitě má slovo Pyroterra nějaký hlubší význam. Nebo ne?

A: Každé vystoupení nebo uskupení musí mít nějaký název. Náš výběr se zaměřil na spojitost s ohněm a po dlouhém přemýšlení jsme si zvolili název Pyroterra. Jméno vzniklo spojením dvou latinských slov pyro – oheň, žár a terra – země, půda.

Zkuste našim čtenářům přiblížit vaše začátky. Kam jste chodili trénovat, jak jste si připravovali choreografii? A jak jste si tehdy vydělávali na živobytí?

A: Nejdřív jsme se scházeli někde na louce nebo v parku. Venku to bylo nejlepší. Jen nás limitovalo počasí. Tréninkové vybavení jsme si vyráběli sami z domácích potřeb. Dodnes platí, že si veškeré vybavení vyrábíme sami, ale je to už na úplně jiné úrovni.

P: Já pamatuji až tréninky u garáže. Je vidět, že tady nejsem od úplného začátku. :-)

Pyroterra_Visual_Poi_019

Takovéhle kousky vyžadují trénink

V druhém dílu našeho rozhovoru si s Pavlou a Adamem popovídáme o adrenalinových sportech, o tom, jestli i takové hvězdy jako oni cítí trému, i o nebezpečných úrazech! Samozřejmě se můžete těšit i na další video s ukázkou jejich působivé show.

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru