Pyramidová hra

Pyramidová hra je označení nelegální činnosti spočívající ve víceúrovňové struktuře lidí, jejichž cílem je vydělat na lidech, kteří se připojí po nich.

Princip pyramidové hry spočívá v tom, že zisk přichází výhradně z nabírání nových členů – ti totiž musí zaplatit vstupní poplatek,  z které po částech těží všichni od toho, kdo člověka do systému přivedl, až na vrchol pyramidy. Vklady nových účastníků jdou vzhůru od nejnovějšího člena řetězce směrem k zakládajícímu členovi. Pozor! Nepleťte si s  Multi Level Marketingem (víceúrovňový marketing), u kterého zisk plyne z obratu tvořeného prodejem zboží.

Aby pyramidové schéma fungovalo i dlouhodobě, je potřeba zajistit exponenciální nárůst nových členů, čehož je v praxi nereálné.

Aby pyramidové schéma fungovalo i dlouhodobě, je potřeba zajistit exponenciální nárůst nových členů, čehož je v praxi nereálné.

Pyramidové schéma  nebo letadlo je dlouhodobě neudržitelný bussiness. Pyramidové schéma nenabízí žádný kvalitní produkt ani službu. V praxi takový model nefunguje – vydělají na něm jen organizátoři a ti, kteří vstoupili na začátku. Aby pyramidové schéma fungovalo i dlouhodobě, je potřeba zajistit exponenciální nárůst nových členů, čehož je v praxi nereálné.

Za vstupní poplatek dostává nováček  příslib velkého rostoucího příjmu, jako odměnu za získání dalších účastníků schématu. Díky poplatku může nabírat další nové lidi. V pyramidě  je součástí každého vstupního příspěvku i odměna původnímu prodejci.

 

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru