Dnes vyšlo 15 článků

Pyramidová hra

Pyramidová hra je označení nelegální činnosti spočívající ve víceúrovňové struktuře lidí, jejichž cílem je vydělat na lidech, kteří se připojí po nich.

Princip pyramidové hry spočívá v tom, že zisk přichází výhradně z nabírání nových členů – ti totiž musí zaplatit vstupní poplatek,  z které po částech těží všichni od toho, kdo člověka do systému přivedl, až na vrchol pyramidy. Vklady nových účastníků jdou vzhůru od nejnovějšího člena řetězce směrem k zakládajícímu členovi. Pozor! Nepleťte si s  Multi Level Marketingem (víceúrovňový marketing), u kterého zisk plyne z obratu tvořeného prodejem zboží.

Aby pyramidové schéma fungovalo i dlouhodobě, je potřeba zajistit exponenciální nárůst nových členů, čehož je v praxi nereálné.

Aby pyramidové schéma fungovalo i dlouhodobě, je potřeba zajistit exponenciální nárůst nových členů, čehož je v praxi nereálné.

Pyramidové schéma  nebo letadlo je dlouhodobě neudržitelný bussiness. Pyramidové schéma nenabízí žádný kvalitní produkt ani službu. V praxi takový model nefunguje – vydělají na něm jen organizátoři a ti, kteří vstoupili na začátku. Aby pyramidové schéma fungovalo i dlouhodobě, je potřeba zajistit exponenciální nárůst nových členů, čehož je v praxi nereálné.

Za vstupní poplatek dostává nováček  příslib velkého rostoucího příjmu, jako odměnu za získání dalších účastníků schématu. Díky poplatku může nabírat další nové lidi. V pyramidě  je součástí každého vstupního příspěvku i odměna původnímu prodejci.

 

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru