Dnes vyšlo 15 článků

Pyjamas Academy aneb na Slovensku se vyučuje v pyžamu

Virtuální realita se prolíná napříč všemi oblastmi a vzdělávání není výjimku. Slovenska s mezinárodními kořeny založila revoluční projekt, který dává zcela nový rozměr online učení. Popularita e-learningu neustále stoupá a u našich východních sousedů se zrodil projekt vystupující pod vtipným, ale vystihujícím názvem – Pyjamas Academy.

Pod projektem se podepsala Lujza Olsen, která vystudovala žurnalistiku. Velice často cestovala, a proto ovládá několik cizích jazyků. Lujza Olsen má kořeny v Alžírsku. Nicméně několik let žila ve Velké Británii a dokonce i v Norsku, kde se vdala. Momentálně žije a působí v Praze. Jelikož je časově vytížená, začala vyučovat zájemce na dálku.

pyjamas academy

Zatím je spuštěná registrace pro učitele.

„Měla jsem žačku, která bydlela v Londýně. Lekce jsme měli přes Skype. Zdálo se mi to velice praktické, a proto jsem se pustila do hledání portálů, které by podobné služby nabízely u nás. Nicméně nic jsem nenašla. V Americe a Velké Británii tyto služby jsou dostupné, jen našinec by na jejich využití musel nejprve umět anglicky. To se mi tak praktické nezdálo, a proto vznikl projekt Pyjamas Academy,“ řekla zakladatelka projektu.

Revoluční portál Pyjamas Academy sdružuje učitele a studenty. Pakliže se chcete registrovat jako učitel, nemusíte mít vystudovanou pedagogickou školu. Důležité jsou vaše znalosti, které předáte svým žákům. Stačí si vytvořit profil, ve kterém se představíte. Vyplníte předmět, kterému se chcete věnovat. Jakmile budete vyučovat nějakého studenta, ten vás poté ohodnotí. Čím lepší hodnocení, tím lepší postavení mezi učiteli a tím více zakázek. Učitel si stanoví hodinovou sazbu dle vlastního uvážení. Žák si zarezervuje konkrétní hodinu. Jakmile se oba přihlásí, hodina začne.

Platforma Pyjamas Academy umožňuje obrazový a zvukový přenos. Samozřejmostí je virtuální tabule, která umocňuje vzdělávací atmosféru. Můžete vyučovat také více žáků naráz.

„Cílem je vytvořit stránku, kde se lidé vzájemně najdou a budou si odevzdávat vědomosti. Spousta lidí také nechce a ani není vázaná na jedno místo. Cestují, stěhují se, jsou v pohybu a pro takové lidi je těžké vázat se na kurz v jednom místě. Jsou zde i menší skupiny lidí, které bydlí v zahraničí a potřebují pro své děti slovenské a české učitele, případně bydlí na odlehlejším místě a z různých důvodů nemohou nikam chodit,“ a přesně pro takové lidi je projekt určený, jak autorka podotkla.

Aktuálně je spuštěná betaverze stránky www.pyjamasacademy.sk a registrovat se zde mohou pouze učitelé. Registrace pro studenty bude spuštěná v lednu 2016.

Komentáře

Nahoru