Původní iPhone 2G je dražší než iPhone 7

Pokud znáte cenovku nového iPhonu 7 a říkali jste si, že bude lepší pořídit si nějaký starší model, raději si to ještě promyslete. Cena původního iPhonu 2G se totiž pohybuje ještě daleko výše. Na eBayi se prodává za částky mezi 24 000 a 205 000 Kč.

Na první pohled se to nemusí zdát až tak překvapivé – spousta věcí získává hodnotu v průběhu času (umění, překrásné staré automobily). Ale zajímavé je, že iPhone 2G není starý ještě ani deset let.

iphone-2g

Lidé, kterým zůstal ležet někde v šuplíku, si teď mohou gratulovat. Podle statistik Apple prodal 6,1 milionu kusů těchto telefonů. Jejich výroba skončila v červenci 2008. Neměly ani iOS, protože ten přišel až potom.

iphone

Telefon toho moc nevydržel. V té době se ještě moc nenosily žádné kryty a ochranná skla na displej a iPhone 2G byl docela křehký. Kolik kusů dnes na světě existuje, se tedy odhaduje velmi špatně.

iphone2

Jelikož se blíží desetileté výročí telefonu (příští rok), dá se očekávat, že ceny se budou nadále zvyšovat. Takže 24 000 Kč vlastně není až tak špatná cena.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru