Dnes vyšlo 15 článků

Původně internetová recese je dnes hitem. Vzniklo politické hnutí NEVÍM

Průzkum mezi českými voliči ukázal, že spousta respondentů se nedokáže rozhodnout pro nějakou českou politickou stranu. A právě výsledek tohoto průzkumu se stal iniciativou vzniku nového „hnutí NEVÍM“, o který veřejnost projevila zájem během několika desítek hodiny. Za možná budoucí politickou stranou stojí specialista na marketing a reklamu Jakub Horák. Dokonce se objevila petice za registraci nové formace.

Jakub Horák minulý pátek (18. září 2015) založil na Facebooku politické „hnutí NEVÍM“. Podnětem ke vzniku internetové recese byly zveřejněné údaje výzkumného centra Phoenix, podle nichž 8,4 % dotazovaných odpovědělo „nevím“, když měli určit jednu z politických stran.

Zakladatel internetové recese si nemohl nevšimnout velkého ohlasu na jeho nápad na založení hnutí, a proto založil internetovou petici. Aby bylo nové hnutí zaregistrované u Ministerstva vnitra České republiky, je nezbytné získat 1 000 podpisů.

nevim-3

Přiznávám se, NEVÍM!

Během jednoho dne petice získala 1 300 podpisů

Petice byla založena v pátek a do sobotního odpoledne se na listině objevilo již 1 300 podpisů. Nicméně k registraci hnutí u ministerstva je nezbytná klasická petice, která bude obsahovat jméno, příjmení, bydliště, datum narození a podpis. Jakub Horák na sebe nenechal dlouho čekat a již připravuje sběr ověřených podpisů, které by potom putovaly přímo na ministerstvo.

Součástí celé recese jsou plakáty, na kterých dominuje slogan „NEVÍM“. Spouštěč celé akce založil také internetové stránky www.hnuti-nevim.cz.

„Velkým problémem zavedených stran a hnutí je, že do svého čela postaví lidi zdánlivě poctivé, kteří se potom ukáží jako mafiáni, neschopní, perverzáci a podobně. To přinese ztrátu politických hlasů. Zásadou hnutí NEVÍM proto je, hned od začátku nasadit co nejdivnější a nejméně schopné lidi do vedoucích funkcí, aby nemohlo dojít k žádnému zklamání,“ uvedl svou strategii Jakub Horák na svém facebookovém profilu.

Hnutí NEVÍM zveřejnilo několik bannerů

nevim-1

Řekla jsem jasně své NEVÍM!

nevim-2

Řekni konečné své rozhodné NEVÍM!

nevim-5

Když máš vysokou školu života, tak víš, i když nevíš.

nevim-8

Když už člověk jednou NEVÍ, tak má koukat, aby nevěděl, a ne dělat, že ví, jak tomu v mnohých případech je.

Kdo podporuje hnutí NEVÍM?

Nové politické hnutí NEVÍM mělo ještě před svým založením podporu 8,4 % voličů. Na stránce https://www.hnuti-nevim.cz/#prostenevim si můžete dokonce požádat o funkci v této politické straně.

Jelikož na internetu nové hnutí NEVÍM sesbíralo potřebných tisíc podpisů během jednoho dne, je zřejmé, že sesbírá ve velmi krátkém čase i ověřené podpisy. Zúčastní se hnutí blížících se krajských a parlamentních voleb? Sám zakladatel Horák NEVÍ.

nevim-4

Společně NEVÍME!

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru