Pussy Walk: Ve hře je celá řada viditelných narážek na život hlavy státu

„Nejvěrnější simulátor chůze Miloše Zemana“, obletěla novinka před několika měsíci český internet. Zdánlivě jednoduchý úkol – pomocí dvou šipek dovést českého prezidenta ke korunovačním klenotům – si celkem vyzkoušelo už přes 600 000 lidí a hra stále láká skoro 15 000 hráčů denně. To nemůže býti nic jiného než PussyWalk!

Ahoj Lubore, zdravím tě za redakční tým Objevit.cz a zároveň mockrát děkuji za rozhovor. Na začátek bych tě poprosil o nějaké stručné promo (představení) pro ty, kteří PussyWalk ještě nehráli a ani pořádně nevědí, co to vlastně je.

Ve hře Pussywalk ovládá hráč postavu Mr. Z, ve které lze při troše snahy spatřit jistou podobnost s naší hlavou státu. Úkolem mise je dovrávorat ke korunovačním klenotům, aniž by vás k zemi sklátila zákeřná viróza. Mimochodem hra obsahuje nevšední propojení herních žánrů – je to vlastně RPG simulátor s prvky adventury!

Osobně jako člověk, který se ve volném čase zabývá grafikou mě dostalo vaše zpracování. Jak dlouho vůbec trvalo vymyslet něco takového? A v čem jste vůbec celou hru dělali? 

Hlavní myšlenku hry jsme měli hotovou celkem brzy, ale od první skici po finální verzi hry nakonec uběhlo několik měsíců. Jen navrhnout a nakreslit hlavní postavu zabralo asi 50 hodin. Oříškem byla také chůze. Tu jsme museli vyladit tak, aby hra byla ještě hratelná, ale ne zase moc lehká. Grafika vznikla v Adobe Illustratoru, Mr. Z. jsme rozchodili v Adobe Flash.

1200x628-status-photo-3

První krůčky pana Z

Prý jste PussyWalk tvořili ve svém volném čase. Jak dlouho vám trval vývoj?

Přípravou hry jsme strávili něco přes 160 hodin.

Řada vývojářů se vyžívá v tzv. “easter egg”, tzn. nějakými kuriozitami ve hře. Je něco takového i v PussyWalk, čeho si klasické hráčovo oko nevšimne?

Ve hře je celá řada viditelných narážek na život hlavy státu. Od obrázku Míry Šloufů přes přeplněný popelníček na stole a Rusoil až po bedny se slivovicí. Na jedné z beden u tabule vítězů si pozorný hráč může přečíst vánoční přání od Vladimíra Putina.

Na Facebooku jste rozjeli celkem dobrou diskuzi na téma Pussy Walk II. Máte nějakou představu? A kdy se tedy popř. nového vydání dočkáme?

Na Pussywalk 2 pracujeme už od začátku roku. Máme hotovou hlavní myšlenku a pracujeme na grafice. Herní princip zůstane zachovaný, změní se „jen“ prostředí. Druhý díl navazuje příběhově na první a odehrává se v propadlišti dějin, které funguje jako sklad politické veteše. Oslovili jsme autory soundtracku prvního dílu (Mindhole, Total Woods), aby namixovali nové tracky s hláškami MC Miloshe, takže i po hudební stránce je na co se těšit. Hru bychom rádi dokončili začátkem jara.

1200x628-status-photo-2

Pokračování v pověstnén propadlišti dějin

Přišla vůbec nějaká reakce z Hradu? Má o tom vůbec náš pan prezident (či někdo z vlády) tušení? Ani bych se nedivil, kdyby se v Poslanecké sněmovně objevil nějaký vášnivý hráč PussyWalk.

V jednom z článků o Pussywalk se objevila reakce Prezidentské kanceláře. Podle ní je to hra, která zaujala především některé české novináře, a proto to vypadá, že vznikla především pro ně. V tom případě je Česká republika země s největším počtem novinářů na metr čtvereční. Informace z Poslanecké sněmovny nemáme k dispozici.

Přemýšleli jste vůbec o jiném politikovi? Třeba takový spící Schwarzenberg by byl dobrý 🙂

Tak určitě. Nebudeme zatím konkrétní, ale v pokračovaní hry se objeví hned několik současných politiků, aby to bylo fér.

Hra PussyWalk se za poměrně krátkou dobu vypracovala a stal se z ní hit internetu po celém světě. Můžete jmenovat nejzajímavější státy, odkud ji lidé hráli?

Pussywalk se dostal do více než 130 zemí světa. Zaznamenali jsme 600 hráčů z Indonésie, 350 z Ruska a…„wait for it“…1 hráče z Ugandy.

Můžete zveřejnit nějaká čísla? Kolik lidí hru úspěšně dohrálo? Uchovávají se vůbec jména, která někdo napíše na osudnou tabuli vítězů? Co jsem koukal, tak to lidé spíše používají jako Zlaté stránky a jako nickname používají svá telefonní čísla 🙂

K dnešními dni si hru zahrálo přes 600 000 lidí. Odehráli 1,5 milionu her a dohromady strávili ve hře přes pět let. Hru se podařilo dohrát přibližně každému desátému hráči.

Jména z tabule vítězů se ukládají, ale postupně začala tabule sloužit i pro osobní vzkazy a jako seznamka, takže údaje z ní nejsou moc vypovídající.

1200x628-status-photo-1

Jaké jsou vůbec reakce na PussyWalk? Setkáváte se spíše s lidmi, kteří vás pochválí nebo naopak máte více “hejterů”?

Naprostá většina reakcí na Pussywalk je pozitivních. Autoři několika (2) negativních reakcí nás obviňují z toho, že nás finančně podporují Zemanovi političtí odpůrci. Proto bychom zde rádi zopakovali, že naším klientem není nikdo jiný, než VY a my a děláme to pro nás zcela ZDARMA.

Překvapila tě negativní recenze na serveru Gamepark.cz?

My jsme tu recenzi pochopili spíše ironicky, takže nás pobavila. Její negativní tón naopak vzbudil větší zájem čtenářů si hru zahrát a udělat si vlastní názor.

Naopak, určitě nemusím představovat YouTube kanál Gameball, kde se Kovy také pustil do hraní simulátoru chůze pana Z. A určitě nebyl jediný, sledujete (jako vývojáři), jak lidé hrají vaši hru?

Počet gameplay videí na Youtube nás poslal do kolen. Přestali jsme je počítat někde u dvou stovek. Video od Kovyho jsme samozřejmě viděli, stejně jako to od Jirky Krále, které zhlédlo bezmála 180 tisíc lidí.

I v komentářích pod článkem se našlo docela velké množství Zemanových příznivců. Začaly vám chodit nenávistné e-maily a zprávy na Facebooku? Vyhrožoval vám někdo smrtí? 🙂

Až na pár, byly reakce pozitivní. Mezi těmi jednotkami negativních nebyla žádná výhružka fyzickou likvidací.

Upravovali jste něco od doby, kdy hra vznikla? Přijde mi, že se změnila hudba v pozadí a že je nějak těžší dojít do cíle. Ve videu s tipy a triky je vidět, že i tvůrce se zapotí, než dojde ke korunovačním klenotům.

Hudba zůstala stejná a ani obtížnost jsme neměnili. Většina z nás už je schopná dojít pro klenoty na první pokus. Kdyby to Václav ve videu došel napoprvé, ztratilo by to tak 99 % vtipu.

ngr-3

Jak milé…

Kolik vás vůbec na PussyWalk pracuje? A věnujete se hře intenzivně nebo jen, když je čas a nálada?

Na Pussywalk pracuje střídavě asi pět lidí. S tím, že do vymýšlení nápadů na její pokračování se zapojili i další z agentury SYMBIO Digital. Na hře děláme, když nám to pracovní vytíženost dovolí. Náladu máme pořád, práce na Pussywalk nás baví.

Domníváte se, že našeho současného pana prezidenta zvolí opětovaně i v následujícíh volbách?

Naši křišťálovou kouli jsme naneštěstí rozbili po poslední prezidentské volbě za její fatální nepřesnost. Věříme, že zvítězí zdravý rozum a před volbou si vzpomeneme na všechny prezidentské přešlapy i škobrtnutí. I proto naše hra vlastně vznikla. Jinými slovy – buď po volbách vznikne nová hra nebo pokračování.

Jaký vlastně máte názor na prezidenta vy? Jako PussyWalk samo o sobě je dosti vypovídající, ale je něco, co na něm obdivujete?

Mohlo by se zdát, že si z něj jen utahujeme, ale je to přesně naopak. My dáváme lidem možnost vyzkoušet si, jak těžké to někdy v jeho kůži je. Co tedy obdivujeme? Posnídat 10 panáků a stejné množství piv a nehodit šavli. Respekt.

A naopak, co na něm nesnášíte?

Jeho přílišnou shovívavost k proradné lumpen kavárně, odpůrcům politiky jedné Číny, hendikepovaným, svobodě projevu, názorovým odpůrcům…

google

Dobře, já ti Lubore mockrát děkuji. Nějaký vzkaz pro čtenáře?

Díky, že jste si Pussywalk zahráli a těšte se na nášup – Pussywalk II coming soon!

OK, přeji hodně úspěchů a spokojených hráčů!

Pokud může nějak pomoct ke krásné a inspirativní budoucnosti, tak tím, že o ni bude psát.

Komentáře

Nahoru