Puppycam: Kamera přenáší videa budoucích asistenčních psů pro postižené veterány

Puppycam: Kamera přenáší videa budoucích asistenčních psů pro postižené veterány

V noci na pátého května tohoto roku porodila fenka zlatého retrívra Gucci osm krásných štěňátek. Celý porod byl snímán a přenášen online a stejným způsobem budete moci sledovat i růst a vývoj štěňat. Každé z nich má před sebou důležitý úkol.


Streaming video by Ustream

Až štěňata vyrostou, budou vycvičena jako asistenční psi pro zraněné či jinak postižené veterány. Vše je iniciativa organizace ECAD (East Coast Assistance Dogs), která rozeběhla projekt HEAL, který má pomáhat právě postiženým veteránům. Psi by měli být trénovaní na to, aby zvládli mnoho specifických dovedností, jako třeba přinášet věci, otevírat dveře,táhnout vozík či rozsvítit lampu.

V rámci výcviku štěňata stráví dva týdny se svým budoucím páníčkem, kterému pak časem budou pomáhat překonávat závažná zranění i mentální problémy, které si veterán přinesl z války. Výcvik psů a jejich předání je pro veterány zcela zdarma.

Zdroj: https://mashable.com/2013/05/11/puppycam-future-service-dogs/

Jsem studentka speciální pedagogiky s velkým zájmem o vše nové a neznámé. Svět IT je pro mě stále velkým dobrodružstvím a nekonečným zdrojem zajímavých poznatků a informací, o které se s vámi prostřednictvím Objevit.cz budu dělit.

Komentáře

Nahoru