Půjčili svůj dům přes Airbnb a návštěvníci jim tam uspořádali drogové orgie

Bylo jasné, že k tomu jednou dojde. Kolem Airbnb se teď šíří obrovský skandál. Jeden pár, stejně jako miliony dalších lidí, nabízel svůj domov na ubytování cestujícím cizincům. Jenže netušil, že milý návštěvník u nich uspořádá párty plnou alkoholu a drog. A že si po sobě rozhodně neuklidí.

Kingovi pronajali svůj dům v kanadském Calgary čtyřem cestujícím přes Airbnb. Skupina u nich prý zůstávala, protože byli ve městě na svatbě. Pobývali u nich od neděle do úterý, ale brzy se ukázalo, že majitelům trochu lhali v tom, na co chtějí jejich dům používat.

Sousedé se totiž Kingovým brzy ozvali s tím, že se v jejich domě pravděpodobně koná obrovská párty, které se účastní více než 100 lidí. A tak se Kingovi museli vrátit, aby zjistili, co se děje.

„Policie tady byla ještě dřív, než jsme se sem dostali,“ uvedl pan King. „Byli tu sedmkrát, protože večírek trval už dvě noci a celý den předtím.“

Nebyla to jen tak obyčejná párty

Hodinu trvalo, než vykopli z domu skupinku asi dvaceti lidí, kteří nechtěli odejít. Když se pak konečně dostali domů, byli šokováni. Po celém domě byly rozházené roztrhané polštáře, nedopalky cigaret, jídlo a flašky. Vše, co se dalo rozbít, bylo rozbité. Na stropě byla barbecue omáčka a toaleta byla ucpaná kondomy.

„Ten smrad nás téměř srazil k zemi,“ pokračoval Mark v rozhovoru pro CTV Calgary. „Byl to náš dům, naše svatyně… Když jsme přišli, jeden z policistů řekl, že se tady nekonala žádná párty, že to byly drogové orgie.“

Není divu, že rodina s tímto domem nechce mít už nic společného. Nechtějí spát v postelích, ve kterých se dělo kdo ví co, nechtějí chodit bosí po kobercích, které jsou plné zvratků, a podlahách, na kterých najdete vzorek každé tekutiny, která se v domě nacházela.

kitchen

trashed-house

1000

720

A co na to Aribnb?

Mluvčí Jakob Kerr reagoval:

„S tímto chováním nemáme žádnou toleranci a náš tým už pracuje na tom, aby to dal do pořádku. Tohoto hosta jsme na Airbnb zabanovali a náš tým nabídne spolupráci při vyšetřování tohoto incidentu. S hostiteli jsme ve velmi úzkém kontaktu a pracujeme na tom, abychom v rámci naší záruky na milion dolarů, škodu uhradili. Na Airbnb máme přes 35 milionů hostů a škody na majetku jsou extrémně vzácné.“

Jak to tak vypadá, všechno dobře dopadne. Škody totiž dosáhly výše 50 000 dolarů, což spadá do záruky Airbnb. Očekává se, že společnost částku uhradí.

Zdroje: CTV News, Guardian

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru