Dnes vyšlo 1 článků

PSY se díky novému hitu dostal do Guinessovy knihy rekordů

PSY se díky novému hitu dostal do Guinessovy knihy rekordů

Nový hit korejského zpěváka trhá rekordy v návštěvnosti

Ať už si o jihokorejském interpretovi, vystupujícím pod uměleckým jménem PSY myslíte cokoliv, nemůžete mu upřít obrovskou dávku showmanství a určitě i obchodní talent. Jeho hit Gangnam style zcela ovládl YouTube i rozhlasové stanice po celém světě a kraloval jim celý loňský podzim. V zimě na kratičkou chvíli vystřídán potrhlým Harlem Shakem, ale na jaře se v plné síle navrátivší PSY trhá rekordy.

Jeho nový hit Gentleman se, podle zprávy Guiness World Record, stal nejsledovanější nahrávkou v průběhu prvních 24 hodin. Během jediného dne hit shlédlo 38,4 milionu diváků. Po čtyřech dnech to již bylo 100 milionů a dnes, po téměř dvou týdnech, již počet shlédnutí dosahuje neuvěřitelné čtvrt miliardy.

Graf ukazuje, jak rychle dosáhly dva hity - Gangnam Style a Gentleman - 100 mil. shlédnutí

Graf ukazuje, jak rychle dosáhly dva hity – Gangnam Style a Gentleman – 100 mil. shlédnutí

Na grafu můžete vidět, jak rozdílně svět objevoval dvě písně téhož interpreta. Hit Gangnam Style se šířil tradičně, po jednotlivcích, od ucha k uchu. Druhý hit již celosvětově proslaveného Jihokorejce svou sledovaností okamžitě vystřelil do čela hitparád a očekává se postupný, avšak rychlejší útlum.

Co se týče hudební stránky zpěvákovy produkce, můžeme si myslet leccos. Zápis do Guinessovy knihy rekordů je ovšem sám o sobě úctyhodným úspěchem.

Jsem studentka speciální pedagogiky s velkým zájmem o vše nové a neznámé. Svět IT je pro mě stále velkým dobrodružstvím a nekonečným zdrojem zajímavých poznatků a informací, o které se s vámi prostřednictvím Objevit.cz budu dělit.

Komentáře

Nahoru