PSY rozbil YouTube počítadlo

Už jste určitě slyšeli o hitu Gangnam Style od jihokorejského rapera PSY. Sledovanost jeho klipu s velmi neobvyklým tancem je tak vysoká, že dokonce rozbila počítadlo YouTube. Autoři serveru s takovou sledovaností, která dosáhla maximálního čísla 2 147 483 647, vůbec nepočítali.

PSY (originálním jménem Park Jae-Sang) je jihokorejský zpěvák a rapper., který se proslavil v roce 2012 svou humornou písní „Gangam style“. Píseň získala rekordní sledovanost. Díky tomuto klipu byli dokonce správci serveru nuceni opravit počítadlo YouTube na dvojnásobek.

asset

Rozbité počítadlo na YouTube

PSY se začal zajímat o hudbu už jako teenager. V roce 1996 se přestěhoval do USA, kde studoval angličtinu a pak obchodní studia na univerzitě v Bostonu. Po absolvování jednoho semestru se ale vrátil do Jižní Koreje, začal se věnovat hudební kariéře a  vydal debutové album ve stylu hip-hop.

V roce 2009 podepsal smlouvu s jednou z největších korejských agentur vyhledávajících talenty „YG Entertainmet“ a tři roky poté, roce 2012, představil svou desku „PSY 6 Part I“ s dnes již světoznámým hitem „Gangnam style“. K této písni byl natočen videoklip, ve kterém PSY předvádí originální tanec vycházející z tradičních korejských kroků.

Co myslíte? Dosáhne sledovanost Gangnam Style počtu přes čtyři miliardy? Bude za nějakou dobu potřeba další oprava?

zdroj: britannica

Zajímá se o Internet, optimalizaci webů a nové trendy v oblasti IT. Má ráda cestování, Skotsko, dobrou hudbu a své Donské sphynxe, kteří jí při psaní často dělají společnost. Stále hledá nové výzvy a každý den se probouzí s úsměvem, protože vždy může být líp, ale i hůř. Ráda Vám zprostředkuje informace, které Vás budou zajímat a bavit.

Komentáře

Nahoru