Dnes vyšlo 15 článků

Prynt: Kryt na mobil, který umí tisknout fotky

Pamatujete na staré dobré foťáky Polaroid, které uměly okamžitě vytisknout vyfocený snímek? Francouzští podnikatelé Clément Perrot a David Zhang na ně pamatují také a se svým novým vynálezem se je snaží vzkřísit. Přináší Prynt – kryt, který dokáže okamžitě tisknout fotky.

Myšlenka je jednoduchá: Umístíte telefon do krytu, vyfotíte snímek a kryt jej za méně než 30 vteřin vytiskne.

Většina z nás má ve svém telefonu stovky nebo tisíce fotek. O pár z nich se podělíme na Facebooku nebo Instagramu, ale určitě byste mezi nimi našli i několik takových, které byste si rádi připnuli na nástěnku nebo magnetkou na lednici. A proto přichází Prynt, který zvládá překlenout propast mezi digitálními a fyzickými fotografiemi.

„Lidé dnes svými mobilními telefony vyfotí tisíce snímků, ale nikdy se na ně nepodívají. Proto jsme se rozhodli vytvořit produkt, který by jim umožnil sdílet fotky s přáteli hmatatelným způsobem,“ popsal spoluzakladatel Prynt Clément Perrot.

Fotku lze zpětně rozpohybovat

A to není všechno. Kryt taky zaznamená pět sekund před vyfocením fotky a udělá z nich video. Jakmile máte fotku vytištěnou a namíříte na ni mobil, video se vám přehraje. Vy se podíváte na momenty, kdy jste se snažili vykouzlit perfektní úsměv nebo zachytit zajímavou věc ze správného úhlu. 

prynt-smartphone-printer-1

Prynt Case si můžete objednat už nyní za 150 dolarů, což je necelých 3 700 korun + poštovné v bílé a černé barvě pro mobilní telefony iPhone 5/s/c/6/s a Samsung Galaxy S4/5,  ale počítejte s tím, že bude nutné pravidelně dokupovat papíry, na které se tisknou fotky. Deset fotopapírů stojí 130 korun.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru