Dnes vyšlo 15 článků

První vodou chlazený notebook od Asusu

Chlazení notebooku kapalinou je docela luxus používaný jen v high-endových sestavách. Domů si ho běžně nepořídíte a ani Asus to v blízké době nezmění. Jejich představená novinka je spíš prototypem a hudbou vzdálené budoucnosti.

Na letošním berlínském veletrhu IFA byl představen herní notebook Asus GX700. Má sedmnáctipalcový 4K displej, grafiku od Nvidie a Intel Skylake procesor. To všechno je moc hezké a dělá to z něj dobré herní vybavení, ale přesto umí ještě něco navíc. Chladí ho voda.

1-ROG-GX700-gaming-notebook

Vodní chlazení je volitelné, standardně se notebook chladí vzduchem. Jakmile připojíte docela objemnou dokovací stanici, která obsahuje zásobu vody a čerpadlo, uzavře se vodní okruh a výkon se přetočí na vyšší frekvenci.

1-GX700-back

Bohužel nebyly zveřejněny žádné bližší informace, jak celý systém funguje. Nevíme, jak se řeší problémy se vzduchovými bublinami v kapalině, nebo jak často je třeba ji doplňovat a vyměňovat.

1-GX7001

Cena, která rovněž nebyla ohlášena, bude pravděpodobně astronomická. Když uvážíme GPU, nový procesor od Intelu, 4K displej a ještě celou chladicí dokovací stanici, odvažujeme se tipovat, že se vyšplháme ke 100 000 korun.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru