Dnes vyšlo 1 článků

První „Tesla město“ se solárními střechami a domácími bateriemi PowerWall se buduje v Austrálii

Vývojáři v Austrálii představili plány týkající se budování prvního „Tesla města“ v malé předměstské obchodní čtvrti Melbourne. Každý dům bude disponovat solární střechou a vestavěnou domácí baterií PowerWall. Projekt byl oceněn jako nejvíce ekologicky udržitelný projekt v Austrálii, a to hned z několika důvodů.

Spotřeba vody bude snížena o 43 %, vývoz odpadků na skládky bude snížen o 80 % a solární panely by měly generovat tolik elektřiny, že obyvatelé budou moci nabíjet své elektromobily zdarma.

Tesla-Town-YarraBend-Australia-lead-2-889x508

Tesla město aneb YarraBend, Zdroj: Inhabitat

Světově první „Tesla město“ se bude oficiálně jmenovat YarraBend, a to podle řeky Yarra, která okolím protéká. Plocha o velikosti 16,46 hektarů bude pokryte 2 500 novými byty a rodinnými domy. Prvních 60 domů se bude prodávat už tento týden, přičemž ceny se pohybují od 1 480 000 dolarů do 2 100 000 dolarů.

Tesla-Town-YarraBend-Australia-3-889x592

Domy budou energeticky úsporné. Zdroj: Inhabitat

Projekt je navržený a vyvinutý skupinou Glenvill, která se postará také o jeho realizaci. Domy budou vytvářet a ukládat sluneční energii, přičemž komunita bude mít dobíjecí stanice pro elektrovozidla a energeticky úsporná osvětlení a spotřebiče. Budovy jsou navrženy tak, aby byl minimalizován dopad na životní prostředí.

Tesla-Town-YarraBend-Australia-6-889x592

Budou mít úsporné osvětlení i spotřebiče. Zdroj: Inhabitat

Smlouvy na novou rezidenci se budou podepisovat v srpnu a první obyvatelé se do oblasti nastěhují už koncem roku 2017.

Zdroj: Inhabitat

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru