Dnes vyšlo 15 článků

První tenisky vyrobené z veganské kůže s použitím bublinkové folie

První tenisky vyrobené z veganské kůže s použitím bublinkové folie

Nové veganské tenisky byly navrženy s použitím recyklovaných bublinkových fólií. Tenisky nat-2 Sleek Low jsou výsledkem spolupráce mezi německou značkou udržitelné obuvi nat-2 a textilním inovátorem Isreali Remeant. Nat-2 je známý tím, že na obuv používá inovativní materiály, a veganská společnost Remeant přeměňuje vyhozený plast ze skládek a oceánů na vysoce kvalitní a udržitelné materiály pro celou řadu produktových aplikací, jako jsou kabelky, nábytek a oblečení.

Řada Nat-2 Reduceusecycle nabízí tři veganské páry bot vyrobené z recyklovaných materiálů, včetně recyklovaného suchého zipu a tkaniček. Verze bublinkové fólie využívá inovativní materiál Remeant vyrobený z jednorázového plastu pomocí patentovaného postupu, který zajišťuje, že je vysoce odolný, vodotěsný a lehký. Bublinková kůže je 100 % veganská.

Genderově neutrální tenisky nat-2 jsou vyráběny ručně v malé rodinné produkci v Itálii. Svršek Sleek Low je vybaven bublinkovým materiálem, zatímco jeho mezipodešev je vyrobena z odnímatelného korku. Podrážka je vyrobena z gumy a tkaničky jsou vyrobeny z recyklovaného PET.

Značky po celém světě používají inovativní veganské materiály k vytváření udržitelnějších možností obuvi. Tento měsíc uvedla luxusní značka Gucci na trh první řadu veganských tenisek vyrobených z Demetry, alternativy kůže vyrobené ze 77 procent rostlinných surovin, včetně buničiny a viskózy. Aby teniska vypadala jako zvířecí kůže, je opálená způsobem, jakým by byla přírodní kůže.

Společnost Gueringa Kering , která také řídí vývoj společností Saint Laurent, Bottega Veneta, Balenciaga, Alexander McQueen a další, je součástí koalice módních značek spolupracujících se startupem Bolt Threads – výrobcem veganské kůže pocházející z hub. Společně s Adidas, Stella McCartney a Lululemon pracuje Kering s startupem Mylo, udržitelnou veganskou kůží vyrobenou z mycelia, rychle rostoucího kořenového systému hub. V rámci tohoto partnerství Adidas nedávno představil Mylo Stan Smith, veganskou verzi svých ikonických tenisek Stan Smith vyrobených z kůže na bázi hub.

Zdroj, foto: wegnews.com

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru