První speciální myš pro Windows 8

První speciální myš pro Windows 8

Microsoft právě představil dvě nové myši Sculpt zaměřené na uživatele operačního systému Windows 8. Tyto myši jim celkově zjednoduší možnosti komunikace s integrovanými funkcemi systému.

Sculpt Comfort Mouse

Takzvaná Sculpt Comfort Mouse je vybavena modrým dotykovým pruhem na boku, který Microsoft nazývá „Windows touch tab“. Ten umožňuje snadno provádět většinu úkonů potřebných ve Windows 8. Stisknutím tohoto tlačítka rychle spustí úvodní obrazovku a rychlým přejetím dolů prochází spuštěnými aplikacemi v metru. Ve Windows 7 pak toto speciální tlačítko otevře nabídku Start a gesta slouží pro pohyb vpřed a vzad v prohlížeči. Je o trochu větší (110,8 x 68,5 mm) a s počítačem se spojí bezdrátově přes Bluetooth. Během května se bude prodávat za necelých 40 dolarů. U nás od 619 Kč.

sculpt-mouse

Sculpt Mobile Mouse

Menší Sculpt Mobile Mouse se s menšími rozměry (56,9 x 95,3 mm) hodí především k notebooku. Je také ochuzena o dotykovou plochu, má jen tři tlačítka a čtyřsměrné kolečko. Tlačítko Windows pod kolečkem spolupracuje opět jak s Windows 8 tak i se staršími sedmičkami. Je k dispozici za 30 dolarů, u nás od 500 Kč.

sculpt-mobile-mouse

Zdroj: Microsoft

Komentáře

Nahoru