Dnes vyšlo 15 článků

První směnná burza herních klíčů je tady! Vyměňte i vy nepotřebné klíče

První směnná burza herních klíčů je tady! Vyměňte i vy nepotřebné klíče

Určitě se vám už někdy stalo, že jste si koupili balíček na HumbleBundle, IndieGala nebo jiné službě a použili jste z něj pouze jednu nebo dvě hry. Problém co s nepotřebnými klíči řeší nový český projekt slavného blogera Martina Malého.

Před týdnem byla spuštěná nová webová služba Oldplayer.cz. Je to burza herních kódů, za které ale nezaplatíte ani korunu.

Celý systém funguje tak, že uživatel do burzy vkládá nepotřebné klíče her, které si můžou vzít ostatní účastníci burzy. Zdarma.

Každý uživatel si může ze seznamu vybrat jakoukoliv hru a tu si zcela zdarma vzít. Pokud jste ale nováček nebo nepřispíváte vlastními klíči, můžete si hru vzít jen jednou za 6 hodin. Přispívání vlastními klíči vám pak zvedne reputaci, čímž zkracuje se čekací doba na další hru. Reputace ovlivňuje za jak dlouho po přidání hry do systému si ji budete moci vzít.

,,Každý nový přírůstek je zkontrolován, zda jde o platný “gift link” z Humble Bundle, Indiegala, GOG, popřípadě o kód pro Steam nebo Origin. Pokud ano, je uložen do databáze a je primárně nabídnut elitním dárcům. Po nějaké době je uvolněn dárcům s vyšší reputací, a nakonec všem ostatním zájemcům.” uvedl v pravidlech Martin Malý.

Po týdnu v provozu si už našlo cestu k novým vlastníkům přes 4000 her z čehož 97% kódů bylo podle zpětné vazby v pořádku.

 

10 nejčastějších her

 

Do systému se přihlásíte jediným kliknutím pomocí účtu na Twitteru. Pokud ale účet na této sociální síti nemáte – nemůžete se do burzy přihlásit.

,,Má to několik důvodů, ten nejdůležitější je ten, že se mi nechce dělat s vlastním systémem , správy uživatelů, a zadruhé to trošku ztíží práci těm, co by rádi shrábli všechno zdarma a pak s tím někde kšeftovali.” uvedl Martin Malý.

Pokud tedy i vy máte nějaké nepotřebné klíče (jakože určitě máte, protože pokud čtete tento článek nakupujete hry a pokud nakupujete hry, máte nepotřebné klíče) neváhejte a vložte je do burzy. Odměnou vám bude jakákoliv hra dle vašeho výběru – zdarma.

Zdroj: itnews.sk

 

Mladý redaktor, který chce poskytnou svým čtenářům kvalitní obsah a zajímavé čtení. Zapálený programátor a hráč, který má v oblibě .NET a Linux. Dychtivý čtenář knih a milovník čínského jídla. Twitter → @jarekpetrik

Komentáře

Nahoru