Dnes vyšlo 15 článků

První rotující tobogán na světě! Pro pocit nekončící jízdy!

První rotující tobogán na světě! Pro pocit nekončící jízdy!

Jak prodloužit zážitek z jízdy na tobogánu? Světlo světa spatřil první rotující tobogán na světě SlideWheel. Konečně se tedy podařilo německé firmě Wiegand – Maelzer zrealizovat patent z konce roku 2015. Pojďte se podívat na samotnou realizaci prvního rotujícího tobogánu a jeho testování. Jaký zážitek poskytuje při jízdě v tunelu?

První rotující tobogán na světě

Tobogán nabízí návštěvníkům mix klouzání, houpání a rotace. Je 24 metrů vysoký se 140 metry tobogánu. Celý kolos má být schopen tří otáček za minutu. A je uzpůsoben vždy pro max. 4 osoby na nafukovacím kruhu resp. miniraftu, nicméně za hodinu by se mělo protočit vodní skluzavkou až 720 osob. Podívejte se na úspěšnou stavbu prototypu:

První rotující tobogán bude pak umístěn v Chimelong vodním parku v Číně v dubnu roku 2018. Společnost má samozřejmě v plánu postavit obdobných konstrukcí mnohem více. Napište nám do komentářů, zda se chcete projet:-)

Dvakrát delší zážitek z jízdy

Efekt rotujícího tobogánu spočívá v tom, že celá jízda vám bude připadat 2 krát delší než by byla normálně a to právě díky speciálním pohybům celé konstrukce. Na testování tobogánu se zvukem se podívejte zde. Je zřejmé, že se všichni více než dobře baví.

Tobogán byl přitom patentován už v roce 2015. Pokud vás zajímají další technické detaily, najdete je ve videu zde:

Zdroje: Youtube, TechInsider, Wiegand-Maelzer.com

Komentáře

Nahoru