Tisková zpráva: PRVNÍ ROČNÍK LAWTECH EUROPE CONGRESS VE FINÁLE

PRVNÍ ROČNÍK LAWTECH EUROPE CONGRESS VE FINÁLE

Po roce usilovných příprav byl v pondělí 12. listopadu úspěšně uspořádán první ročník LawTech Europe Congress, organizovaný společností E-Discovery Europe s.r.o. („E-Discovery“).

LawTech Europe Congress byl největší konferencí v oboru elektronických důkazů, forenzního vyšetřování počítačů a technologie pro právníky ve střední a východní Evropě. Díky účasti více jak 600 delegátů, kteří dorazili jak z USA, Izraele nebo z evropských států a samozřejmě z České republiky, považují organizátoři tuto akci za velmi úspěšnou.

Program kongresu zahrnoval široké spektrum témat, včetně vlivu elektronicky uložených informací na problematiku úplatkářství a korupce, on-line řešení sporů („ODR“ z anglického „On-line Dispute Resolution“) a také představil nejnovější novinky v oblastech „Cloud Computing“, elektronických důkazů, právních problémů či nové metody forenzního vyšetřování a digitálních důkazů.

Zahajovací řeč přednesl světově uznávaný odborník na budoucnost právních služeb, Richard Susskind, který byl dle očekávání velmi kontroverzní. Představil svou futuristickou vizi právních služeb, apeloval na změny potřebné v současném systému a jeho nedostatečnou efektivitu a věnoval se i využívání procesů a procedur z dob minulých. Richard je velkým příznivcem systému „ODR“, který podle něj poskytuje obrovské výhody, včetně lepší finanční a osobní dostupnosti a efektivity. Jako příklad uvedl společnost Ebay, jež je v současností spokojeným uživatelem ODR. Také naznačil diverzifikaci právnických služeb mezi praktické specialisty a prezentoval svou vizi budoucnosti právnických služeb, které podle něj budou v horizontu 40-50 let poskytovat roboti.

Frederick Gyebi-Ababio, ředitel společnosti E-Discovery, o události řekl:

„Kongres dal všem účastníkům fantastickou příležitost dozvědět se o mnoha inovativních myšlenkách, které právě vstupují do tohoto oboru, ale nebyly publikovány v rámci evropského regionu. Celý den byl nabitý zajímavými proslovy a diskuzemi, jež byly doprovázeny prezentacemi nových technologických služeb. Všichni přítomní si uvědomovali, že toto je ta pravá příležitost dozvědet se o budoucnosti elektronických důkazů, forenzním vyšetřování počítačů a technologiích pro právníky. Nastavili jsme letos laťku dost vysoko a příští rok bude těžké ji posunout ještě výše, ale rozhodně pro to uděláme maximum.“

Celý kongres byl ukončen závěrečnými projevy JUDr. Josefa Donáta z ROWAN LEGAL a Fredericka Gyebi-Ababio. Hosté následné gala večeře měli možnost slyšet ještě jeden proslov – optimistickou vizi budoucnosti v potlačování úplatkářství v České republice prezentovanou Karlem Janečkem. Zbytek večera měli hosté možnost seznámit se a vyměnit si své názory na toto složité a důležité téma.

Pro více informací o LawTech Europe Congress 2012 prosím navštivte https://www.lawtecheuropecongress.com.

Máte-li zájem o další informace, obraťte se prosím na:

E-Discovery Europe s.r.o

Frederick Gyebi-Ababio

Tel: +420 734 595 268

Email: fred@e-discovery-europe.com

Mediální agentura:

JWA Prague s.r.o.

Zdenka Haraslínová

Tel: +420 242 454 740

Email: zdenka@jwa.cz

Informace pro redaktory

Společnost E-Discovery Europe je technologická společnost zaměřená na budoucnost, která poskytuje služby v oblasti bezpečnosti informací a právních technologií. Tyto služby zahrnují poradenství a outsourcing v oblasti bezpečnosti informací, podporu při řešení sporů, školení pro státní zástupce a soudce v oblasti počítačové kriminality. Tato společnost je také hlavním pořadatelem kongresu LawTech Europe, který představuje největší a nejvýznamnější konferenci a veletrh zaměřené na sběr elektronických důkazních materiálů a počítačového soudního znalectví. Cílem této konference je vytvořit fórum, na němž by bylo možné debatovat o problematických aspektech sběru a zpracování elektronických důkazních materiálů v občanskoprávních a trestních řízeních. Naším úmyslem je také představit některé z nejmodernějších technologií, které pomáhají při řešení právních sporů a vyšetřování trestné činnosti. Česká společnost E-Discovery Europe byla založena v Praze v červenci 2011.

ČTK ke zprávě vydává obrazovou přílohu, která je k dispozici na adrese https://www.protext.cz

Zdroj: ČTK/Protext

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru