První reklama na Instagramu je tady

První reklama na Instagramu je tady

Právě včera přišel ten čas, kdy jsme byli nuceni rozloučit se s Instagramem bez reklam. Včera byla americkým uživatelům poprvé zobrazována první oficiální sponzorovaná fotografie.

Reklama Michael Kors zobrazuje hodinky z kolekce Timeless. Uživatelé Instagramu v USA viděli snímek, i když značku nesledují. Štítek však naznačoval, že se jedná o placenou inzerci. Uživatelé ji mohou kliknutím skrýt nebo poskytnout zpětnou vazbu.

Po třech letech, kdy byl Instagram bez reklam, se rozhodl zpeněžit své podnikání. Nepochybně je to nápad Facebooku, který sociální síť o fotografiích v loňském roce odkoupil za miliardu dolarů. Instagram však uvedl, že plánuje dodávat kvalitní reklamy, takže se uživatelé mají na co těšit.

Oficiální zahájení reklam přišlo jen několik dní poté, co Facebook prozradil výnosy za třetí čtvrtletí, které dosáhly více než 2 miliard dolarů. 49% příjmů je přitom z reklam na mobilních zařízeních. A Instagram je pro Facebook skvělou příležitostí, jak přitáhnout upadající pozornost mladých lidí. Snaha o výdělek by však naopak mohla spoustu publika donutit k odchodu ke konkurenčním aplikacím.

První reklama na Instagramu. Nahoře je upozornění, že je sponzorovaná.

První reklama na Instagramu. Nahoře je upozornění, že je sponzorovaná.

Další inzerenti, se kterými se na Instagramu od nynějška již budete setkávat, jsou Adidas, Ben & Jerry’s, Burberry, General Electric, Levi’s, Lexus, Macy’s, PayPal a Starwood. Facebook však odmítl poskytnout bližší informace o tom, kdy se těchto reklam dočkáme.

Zdroje: Cnet, Techcrunch

Komentáře

Nahoru