Dnes vyšlo 15 článků

První prototyp LEGO kostek z recyklovaných PET lahví

První prototyp LEGO kostek z recyklovaných PET lahví

Nový prototyp LEGO kostičky, který využívá recyklovaný plast z PET lahví, je první svého druhu vyrobený z recyklovaného materiálu, který splňuje přísné požadavky společnosti na kvalitu a bezpečnost.

Tým více než 150 ti lidí pracuje na nalezení udržitelných řešení pro výrobky LEGO. Za poslední tři roky vědci a inženýři v oboru materiálů testovali více než 250 variací PET materiálů a stovky dalších plastových forem. Výsledkem je prototyp, který splňuje většinu jejich požadavků na kvalitu, bezpečnost a funkčnost.

Tim Brooks, viceprezident odpovědnosti za životní prostředí ve skupině LEGO, řekl: „Jsme velmi nadšení z tohoto průlomu. Největší výzvou na naší cestě za udržitelností je přehodnocení a inovace nových materiálů, které jsou stejně odolné, pevné a vysoce kvalitní jako naše stávající stavebnice – a hodí se k LEGO prvkům vyrobeným za posledních 60 let. S tímto prototypem můžeme předvést pokrok. “

Bude to nějakou dobu trvat, než se v krabicích produktů LEGO objeví kostky vyrobené z recyklovaného materiálu. Očekává se, že další fáze testování bude trvat nejméně rok.

Brooks řekl: „Víme, že dětem záleží na životním prostředí, a chceme, aby naše výrobky byly udržitelnější. I když bude chvíli trvat, než si budou moci hrát s kostkami z recyklovaného plastu, chceme dětem sdělit, že na tom pracujeme. Experimentování a neúspěchy jsou důležitou součástí učení a inovací.“

Prototyp je vyroben z recyklovaného PET plastu získaného od dodavatelů ve Spojených státech, kteří k zajištění kvality používají procesy schválené americkým Úřadem pro kontrolu potravin a léčiv (FDA) a Evropským úřadem pro bezpečnost potravin (EFSA). V průměru jednolitrová plastová PET láhev poskytuje dostatek suroviny pro deset 2 x 4 LEGO kostek. Recyklovaná prototypová kostka je nejnovějším vývojem v oblasti udržitelnosti produktů LEGO Group. V roce 2020 společnost oznámila, že začne odstraňovat plasty na jedno použití ze svých produktů. V roce 2018 začala vyrábět prvky z bio-polyethylenu (bio-PE) vyrobeného z cukrové třtiny získávané z udržitelných zdrojů. Mnoho sad LEGO obsahuje prvky vyrobené z bio-PE, které je ideální pro výrobu menších, měkčích kousků, jako jsou stromy, větve, listy a doplňky pro minifigurky. Bio-PE není v současné době vhodný pro výrobu tvrdších a silnějších prvků, jako jsou ikonické kostky LEGO.

Brooks řekl: „Zavázali jsme se hrát naši roli při budování udržitelné budoucnosti pro budoucí generace dětí. Chceme, aby naše výrobky měly pozitivní dopad na planetu, nejen hrou, kterou inspirují, ale také materiály, které používáme. Na naší cestě máme ještě dlouhou cestu, ale jsme spokojeni s pokrokem, který děláme. “

Zdroj, foto: lego.com

Zajímá se o tvůrčí psaní a online marketing. Studuje marketingovou komunikaci. Ve volném čase (kterého moc není) spravuje svůj blog - bezkiki.cz. Její život by nebyl kompletní bez rodiny, přátel, smíchu, hudby a dobrého jídla.

Komentáře

Nahoru