Dnes vyšlo 15 článků

První profesionální sportovec bude dostávat plat výhradně v Bitcoinech

První profesionální sportovec bude dostávat plat výhradně v Bitcoinech

První profesionální sportovec na světě bude dostávat plat v kryptoměně Bitcoin místo dánských korun. Tímto sportovcem je dánský šestadvacetiletý hokejista Nikolaj Rosenthal.

Dánský podnikatel, který žije ve švýcarsku, Niklas Nikolajsen, se prostřednictvím své firmy Bitcoin Suisse stal novým sponzorem dánského hokejového klubu Rungsted Seier Capital. Nikolaj Rosenthal, který má kontrakt s klubem už čtyři roky, je práve jedním z lídrů mezi hráči tohoto klubu a ten souhlasil se změnou svého kontraktu a nově bude dostávat odměnu výhradně v Bitcoinech.

 

nikolaj hokejistaNiklasnikolajsen_at_office2

Rosenthal věří, že se připojí i další hráči jeho týmu: “Umím si představit, že se přidají. Je to velmi vzrušující stát se pionýrem v této věci.

Od 27.12.2017, kdy bude zahájeno partnerství nové generace, bude možnost platit kryptoměnami v hlavním bufetu hokejového klubu. Používat se bude jak Bitcoin, tak Ethereum.

Změny se udějí ve větším, plánuje se dokonce do středového kruhu hřiště umístit 9 metrů široké logo Bitcoinu a také se umístí logo na puky. Celý stadion, který se nachází ve městě Rungsted, bude nést název Bitcoin Arena, místo dosavadního Saxo Bank Arena.

Nikolajsen k tomu dodává: “Ukazuje to, jak daleko se BTC dostává. Je celkem zajímavé, jak klasické banky odcházejí a my vcházíme.

Uvidíme, jestli tyto změny budou pokračovat dál a třeba i jinde, necháme se budoucností překvapit.

Zdroj: sbnation.com

Ráda objevuje svět kolem sebe. Cestuje, vzdělává se a potkává zajímavé lidi z celého světa. Věří, že v každém dřímá nějaký poklad, který lze nalézt. V životě si již sama vyzkoušela leccos a viděla i prožila věci, kterým lze často těžko uvěřit. Je plná života a miluje, když ho může předávat ostatním.

Komentáře

Nahoru