První pohled dovnitř Hyperloop

Hyperloop – vysokorychlostní dopravní prostředek, který vymyslel Elon Musk, nám zamotává hlavu už nějakou dobu. Vypadá neskutečně a hodně futuristicky. Teď se poprvé dostaly na veřejnost fotky interiéru.

Berte v úvahu, že Hyperloop je navržený tak, že se bude pohybovat rychlostí 1220 km/h a podle toho musí být uzpůsobený taky interiér. První fotky ukazují kožená sedadla s podivně úzkými uličkami.

hype2

Klaustrofobici by z toho asi nebyli moc nadšení. Uvnitř kapsle (Hyperloop má takový tvar) je málo místa a tma. Interaktivní obrazovky mají simulovat okna a půjde s nimi komunikovat podobně jako s tabletem nebo chytrým telefonem.

hyper

Vyroben z mateirálu, který ještě neexistuje

Nedávno přišla ještě jedna nová zpráva ohledně Hyperloop. Na festivalu Pioneers v Rakousku bylo oznámeno, že budou kapsle vyrobené z Vibrania – materiálu, ze kterého má štít Captain America a brnění Black Panther. Na Wikipedii je stále uváděn pod heslem „Fiktivní kovy“. Brzy se to nejspíš bude muset změnit.

Tento nový materiál je vyrobený z uhlíkových vláken, takže je 8x silnější a 5x lehčí než hliník a je schopen detekovat v sobě závady!

Fotky: Hyperloop Transportation Technologies

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru