První modulární dron, který se promění na vznášedlo, vybral na Kickstarteru téměř 700 tisíc dolarů

První modulární dron, který proměníte ve vznášedlo či automobil, se skládá z prvků programovaných metodou drag-and-drop. Tento dron, jehož cena je pouhých 99 dolarů (cca 2 500 korun), v sobě spojuje vlastnosti strojírenství a programování.

S magnetickými součástkami a modulární koncepcí je vzhled dronu omezen pouze vaší fantazií. Cílem je povzbudit v člověku kreativního ducha.

Airblock, jak je modulární dron nazván, je vyroben z magnetických modulárních dílů, které lze snadno smontovat i demontovat bez použití nářadí. Disponuje dvěma hlavními režimy, a to jako hexakoptéra a vznášedlo. Ale díky modularitě je možné vytvořit spoustu různých modelů.

Airblock je vyrobený z lehké inženýrské pěny, která je měkká, pevná a odolná. Vrtule jsou vložené do šestiúhelníkové konstrukce, a tak nehrozí poranění jejich točením. Airblock tak mohou používat i děti.

Programování je budoucnost. Spousta dětí se programovat učí už v útlém věku, protože tak rozvíjí logické myšlení a učí se řešit problémy. K programování dronu Airblock slouží aplikace Makeblock. Vyznačuje se jednoduchým ovládáním a programuje se metodou drag-and-drop. Znamená to, že vedle sebe skládáte jakési bloky s příkazy, například vpřed, pauza, zatáčka doprava apod.

Nyní projekt hledá podporu na crowdfundingovém portálu Kickstarter. Jeho cílem bylo vybrat 100 tisíc dolarů, přičemž na kontě má 676 tisíc dolarů. Do konce kampaně zbývá ještě 5 dnů.

Zdroj: Kickstarter

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru