První miliarda zhlédnutí na YouTube – PSY ji nakonec pokořil se svým klipem Gangnam Style v den apokalypsy

Jeho video má nyní více než 1 000 000 000 zobrazení a přes 6 000 000 liků na YouTube. Podle střízlivých odhadů by měl pokořit magickou hranici 1 000 000 000 dne 21. 12. 2012. V den, kdy měly na planetu Zemi začít padat meteority. Nakonec se mu to v pátek skutečně podařilo. A protože svět nezanikl, můžeme se o tom podělit i s vámi.

Pesimistické odhady hovořily až o sobotě (pokud se jí dožijeme). Nakonec se mu to povedlo včera. Ještě minulý měsíc měl klip od korejského drsňáka PSY (Gangnam Style) necelých 815 000 000 zhlédnutí. Před několika dny chybělo videu do miliardy téměř 30 milionů shlédnutí, jeho sledovanost ale poskočila díky medializaci. Každý totiž netrpělivě čekal na to, kdy nejsledovanější video roku na YouTube překoná magickou hranici jedné miliardy zhlédnutí.

Jeho videoklip se stal nejsledovanějším videem v historii YouTube a nejvíce parodovaných videoklipem na světě. To vše legendárnímu Korejci podařilo jen za pět měsíců a šest dní, video bylo na YouTube přidáno 15. července.

PSY je 34-letým představitelem jihokorejského žánru K-pop, jeho písnička Gangnam Style pochází z jeho šestého alba. Videoklip ke Gangnam Style si získal popularitu i pro originální taneční pohyby zpěváka. Písnička má podle zpěváka parodovat lidi, kteří se snaží být někým, kým nejsou. Taková perlička na závěr – Gangnam je luxusní čtvrť v Soulu, přičemž podle zpěváka jeho vystupování v klipu nemá se skutečným stylem lidí z této čtvrti nic společného.

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru