Dnes vyšlo 15 článků

První lidský katapult je přístupný na Novém Zélandu

První lidský katapult je přístupný na Novém Zélandu

Pokud si myslíte, že už je možné vyzkoušet všechno, jste na omylu. Na Novém Zélandu je nyní možnost vyzkoušet si vlastní katapultování. Tento nepříliš tradiční zážitek si můžete vychutnat, pokud se nebojíte výšek a netrpíte srdečními problémy. Jedná se o první lidský katapult na světě.

První lidský katapult na světě byl právě předveden v Queenstownu na Novém Zélandu. Pro veřejnost je nyní přístupný Nevis Catapult. Lidský katapult je “vynálezem” firmy,která stojí za komercializací bungy jumpingu, společnost nese název Hackett Bungy NZ. Takže pokud a) máte 172 dolarů, b) jste starší 13 let a c) vážíte 280 liber nebo méně, stačí vám jen letenka na Nový Zéland a můžete se nechat také katapultovat. Budete vybaveni postrojem, kterým budete následně připoutáni na high-tech naviják katapultu.

Snímek obrazovky 2018-08-18 v 17.07.33

Majitel firmy na zážitky je sám vášnívým milovníkem těchto zkušeností a dodává: “Ale to, co nejvíc miluji, je to, že katapult dává lidem další příležitost posunout hranice. Dává lidem možnost více žít a méně se obávat a strachovat. Je to neobvyklá zábava, ale myslím, že má budoucnost.“

Snímek obrazovky 2018-08-18 v 17.06.47

Celá “jízda” trvá tři až čtyři minuty. Tento zážitek vás opravdu nakopne. Zažijete zrychlení na 62 mil za jednu a půl vteřinu. Najednou prožijete několi změn vašeho těla, výšku, zrychlení a padání. Lidský katapul probíhá na místě zvaném Pont de la Caille. Na místě jsou dva mosty, přičemž na jednom z nich je přidělána celá konstrukce nutná ke katapultování. Bezpečnostní záznam společnosti AJ Hackett Bungy NZ je naprosto neposkvrněný, takže si můžete být jisti, že jste v dobrých rukou.

Zdroj, text/foto: thrillist.com

Zajímá se o tvůrčí psaní a online marketing. Studuje marketingovou komunikaci. Ve volném čase (kterého moc není) spravuje svůj blog - bezkiki.cz. Její život by nebyl kompletní bez rodiny, přátel, smíchu, hudby a dobrého jídla.

Komentáře

Nahoru