První hrou na Messengeru je Doodle Draw

Facebook minulý týden tiše zveřejnil první hru v Messengeru. A která že měla tu čest? Byla to hra s názvem Doodle Draw, odlehčená verze tolik oblíbené Draw Something.

Všechno to začalo v dubnu, kdy Facebook na své konferenci F8 oznámil velké změny na Messengeru. Sociální síť udělala odvážný krok a dala k dispozici API vývojářům. Prvními aplikacemi pro Messenger, které debutovaly, byly Giphy umožňující posílat animované GIFy a Bitmoji umožňující vytvářet vlastní smajlíky.

Ale to byl jen začátek, takové první vlaštovky, které ukázaly, že integrace mezi aplikacemi a Messengerem je skutečně možná. Minulý týden do Messengeru přišla první hra. Doodle Draw je mini verzí hry Draw Something, kterou má na kontě společnost Zynga a která byla tak úspěšná v roce 2012.

doodle_draw

I když zatím není jasné, zda má Facebook z každé aplikace na platformě Messengeru nějaké provize, je pravda, že mu otevírá spoustu nových příležitostí. V sázce je samozřejmě ochrana osobních dat.

Doodle Draw for Messenger najdete na AppStore a Google Play.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru