Dnes vyšlo 15 článků

První farma na světě, která se nachází pod mořskou hladinou využívá ideální teploty k pěstování salátů a bylinek

První farma na světě, která se nachází pod mořskou hladinou využívá ideální teploty k pěstování salátů a bylinek

Zemědělství má v dnešní době mnoho různých podob. Skupina italských výzkumníků vytvořila první podvodní zahradu pro suchozemské rostliny na světě. V malých ponorných skleněných kopulích rostou v květináčích bazalka, salát, rajčata, a dokonce i cuketové květy, zelený hrášek, aloe vera a houby.

Projekt nazvaný Nemova zahrada zahájila skupina Ocean Reef Group jako prostředek k experimentování s rozmanitostí zásobování potravinami v případě, že by klimatické změny způsobily, že by některé části Itálie byly příliš suché pro pěstování.

Problémy spojené s pěstováním rostlin pod vodou, které jsou obvykle doma v půdě, byly jen jednou z překážek, které musela Nemo zahrada překonat. Šest skleníků plněných vzduchem.

Biosféra, která se nachází osm metrů po d hladinou u pobřeží Noli v Ligurii, využívá pro své minimální elektrické potřeby sluneční energii a na skle stropu kondenzuje odpařená mořská voda, která zalévá rostliny. Potápěč vplave do jednoho ze 6 ti skleníků plněných vzduchem a sklidí, co se urodilo. Na webových stránkách projektu se uvádí, že zvýšený tlak, jaký panuje pod hladinou oceánu, je ve skutečnosti prospěšný pro rychlost klíčení rostlin. Tyto podmínky vytvářejí intenzivní chuť zeleniny a také umožňují, aby prostředí rostlin bylo zcela pod kontrolou a jejich život neovlivňovalo nic, co by pěstitelé nechtěli.

Zatím je Nemova zahrada v podstatě výzkumnou laboratoří, ale pokud by se tento nápad rozšířil, může v budoucnu přispět k rozkvětu zemědělství v Itálii.

Zdroj, foto: goodnewsnetwork.org

Zajímá se o tvůrčí psaní a online marketing. Studuje marketingovou komunikaci. Ve volném čase (kterého moc není) spravuje svůj blog - bezkiki.cz. Její život by nebyl kompletní bez rodiny, přátel, smíchu, hudby a dobrého jídla.

Komentáře

Nahoru