První evropská podvodní restaurace

První evropská podvodní restaurace

Evropa se může těšit ze své první restaurace, která se nachází v Norsku pod vodou. Navrhlo ji renomované architektonické studio Snøhetta, které je svými nevšedními projekty proslulé. Do svých projektů promítá skandinávský minimalismus, udržitelnost a využívá prostoru stavby. Restaurace, kterou studio naprojektovalo se jmenuje Příznačným názvem Under.

Podvodní restauraci můžete najít na pobřeží obce Lindesnes, která je na jihu Norska. Když restauraci poprvé spatříte, bude vám pravděpodobně připomínat ztroskotanou loď. Jeden cíp trčí z hladiny a druhý je pod hladinou. Stavba restaurace trvala 3 roky a vzhledem k jejímu problematickému umístění v prostředí je to ještě krátká doba. Cílem restaurace je poskytnout hostovi gastronomický zážitek, na který jen tak nezapomene. Ve světě není tento typ restaurace nijak neobvyklý, ale v Evropě je první svého druhu.

2016226_OS_N189

Slavnostní otevření restaurace proběhlo 20. března. Hosté se nemusí obávat bezpečnosti, stěny jsou z tlustého betonu. Jednu stěnu v restauraci zaujímá obrovské okno do Severního moře – měří jedenáct metrů a je vyrobeno z akrylu. Sklo je pro ještě hlubší zážitek, osvětleno LED svítidly. Stavba se rozléhá na ploše 495 metrů čtverečných. Restaurace může najednou hostit až 40 hostů. Pro představu se bude jedno menu pohybovat okolo 8-10 tisíc korun.

Restaurace Under je zařazena mezi Nejlepší místa na světě pro rok 2019.

Zdroj, foto: archdaily.com

Zajímá se o tvůrčí psaní a online marketing. Studuje marketingovou komunikaci. Ve volném čase (kterého moc není) spravuje svůj blog - bezkiki.cz. Její život by nebyl kompletní bez rodiny, přátel, smíchu, hudby a dobrého jídla.

Komentáře

Nahoru