Dnes vyšlo 1 článků

První dron, který přepraví člověka

V posledních měsících jsou drony stále diskutovanějším tématem a získávají na popularitě u široké veřejnosti. Drony zpočátku nacházely uplatnění u tvůrců, kteří chtěli získat unikátní letecké záběry. V současné době si dron může koupit kdokoliv, nicméně vlády v některých zemích zavádí pravidla týkající se použití tohoto létajícího přístroje.

Primárním účelem dronu je létání a natáčení videí, respektive pořizování fotografií. Světlo světa spatřil větší stroj společnosti Ehang, který získal pouze číselné označení 184. Model spojuje vlastnosti dronů a přepravního zařízení. Velikost přístroje Ehang 184 je dostatečná, aby přepravila člověka.

17

První dron, který dokáže přepravit člověka.

Dron na přepravu lidí se vyznačuje jednoduchým ovládáním, přičemž v kokpitu se nachází pouze tablet schopný obsluhovat vše potřebné. Navíc přístroj létá zcela sám, přičemž pilot zadá pouze destinaci a dron vše ostatní zařídí. Kabina je klimatizovaná. Nosnost je maximálně 100 kilogramů. Menším nedostatkem je prozatím kapacita baterie, která vystačí na 23 minut letu. Dobíjení baterie trvá dvě hodiny rychlonabíjením a čtyři hodiny klasickým nabíjením.

img_3211 copy

Vzlétá a přistává jako vrtulník.

Dron je asi 1,5 metru vysoký a váží 200 kilogramů. Zvládne letět rychlostí 100 kilometrů za hodinu. Vzlétá a přistává podobně jako vrtulník.

img_3224 copy

Přepraví jednoho člověka s hmotností maximálně 100 kg.

Cena dronu pro přepravu lidí je neznámá. Dokonce můžeme očekávat, že se model 184 nikdy nedostane do prodeje.

img_3237 copy

Ovládá se jedním tabletem.

Zdroj / Foto: Business Insider

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru