Dnes vyšlo 15 článků

První dodávka Samsungu S4 do Česka vyprodána během pouhé hodiny

První dodávka Samsungu S4 do Česka vyprodána během pouhé hodiny

Lidé využili akční nabídky

Samsung spustil prodeje očekávaného Samsung Galaxy S4 na dvou místech v České republice – v Praze a v Brně – včera v deset hodin ráno. Před prodejnami výrobce čekalo asi padesát lidí, kteří využili akční nabídky příslušenství zdarma. Celkem se prodalo asi 130 kusů chytrého telefonu.

Zájemce o nový Samsung S4 může uklidnit zpráva, že nová zásilka telefonů je již na cestě a měla by se co nevidět ocitnout na pultech obchodů. Během příštího týdne by se pak měl nový Samsung objevit i v nabídkách mobilních operátorů a prodejců elektroniky.

Zájem o nový Samsung S4 je i na internetu. Na srovnávači cen Heureka.cz je heslo Samsung S4 čtvrtým nejvyhledávanějším. Heureka dále uvádí, že Samsung S4 nabízí 60 internetových obchodů, přičemž dodávku přístroje uvádí nejdříve v pondělí. Nejnižší cena je 15 999 Kč, většina obchodů jej nabízí o tisícovku dráž.

Telefon je vybaven čtyřjádrovým procesorem 1,9 MHz, pamětí mezi 16 a 64 GB a foťák dosahuje rozlišení 13 MPix. Fotoaparát má řadu vychytávek – dokáže například převést informace z vyfotografované vizitky do kontaktů nebo na dané číslo přímo zavolat. Telefon má umět překládat z deseti jazyků. Některé funkce by mělo jít ovládat gesty bez nutnosti dotyku displeje. Při přehrávání videa je schopen automaticky zařadit pauzu, když divák přestane video sledovat a opět jej spustit, když se k němu divákovy oči vrátí. Proti jeho předchůdci Samsungu S3 mu narostla úhlopříčka o půl centimetru – na krásných 12,7 cm. Prostřednictvím programu S Health a několika čidel navíc telefon informuje svého majitele o jeho zdravotním stavu.

Samsung uvedl na trh svůj první telefon Galaxy v roce 2010, jako přímou odpověď Applu, který v roce 2007 svým iPhonem vlastně vytvořil celý trh s chytrými telefony. Od roku 2010 prodal Samsung asi 100 milionů chytrých telefonů Galaxy S a od loňska je jedničkou na našem trhu.

Zdroj: https://www.e-svet.e15.cz

Zdroj obrázku: https://diit.cz

Jsem studentka speciální pedagogiky s velkým zájmem o vše nové a neznámé. Svět IT je pro mě stále velkým dobrodružstvím a nekonečným zdrojem zajímavých poznatků a informací, o které se s vámi prostřednictvím Objevit.cz budu dělit.

Komentáře

Nahoru