Tisková zpráva: První česká škola učí dovednostem pro 21. století

Základní škola Magic Hill se stala oficiálním partnerem projektu Microsoft – Dovednosti pro 21. století.

ZŠ Magic Hill v Říčanech, jako první a dosud jediná česká škola, zavádí do svého školního vzdělávacího programu model 21st Century Learning Design Rubrics, který je vědeckým výstupem Innovative Teaching and Learning Research společnosti Microsoft. Jedná se o studii, která definovala šest hlavních cílů vzdělávání a zároveň dovedností žáků, které se jeví nadčasové a lze u nich předpokládat, že odpovídají na požadavky globálního světa. Identifikují hlavní schopnosti, které budou dnešní žáci ve svém budoucím studijním, pracovním i osobním životě muset prokázat. Konkrétně je to: spolupráce, formování znalostí, řízení sebe sama, řešení problémů a inovace, využívání ICT pro učení a způsob komunikace. Tento model je implementován do škol po celém světě.

Výstupy ze spolupráce Magic Hill – Microsoft Partneři ve vzdělávání by měly sloužit jako reference a příklad dobré praxe pro další školy s podobnými cíli.

Kontakt:

www.magic-hill.cz

Zdroj: ČTK/Protext

Rádi bychom vám nabídli prostor pro vaše tiskové zprávy. Pokud chcete, abychom o vás dali vědět, případně o vaší slevové akci, pořádané konferenci, novém produktu a podobně, můžete nás kontaktovat na emailovou adresu redakce@objevit.cz.

Komentáře

Nahoru